امروز : سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت : ۲:۰۱ AM

مرکز دفن زباله فریدونکنار برای همیشه تعطیل می‌شود

پسماند+زباله+عبارت
    -     کد خبر: 69660
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۱/۳/۱۹|۱۰:۴۳
استاندار مازندران گفت: مرکز ۱۰ هکتاری دفن زباله فریدونکنار برای همیشه تعطیل خواهد شد و از این پس پسماند تولیدی این شهرستان به نیروگاه زباله سوز نوشهر منتقل خواهد شد.

سیدمحمود حسینی‌پور روز پنجشنبه در بازدید از مرکز دفن زباله فریدونکنار افزود: روزانه حدود ۲۰ تا ۲۵ تن زباله در این شهرستان تولید می شود که با پیگیری های مستمر برای رفع مشکل زیست محیطی و مقابله با تدوام ایجاد کوه زباله در منطقه از این پس پسماند منطقه به نیروگاه زباله سوز نوشهر منتقل خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: از اول تیرماه مقرر شد که تمامی زباله روزانه مردم فریدونکنار  به غرب استان منتقل شود تا پس از آن مشکل انباشت زباله در منطقه برای همیشه برطرف شود.
استاندار مازندران تصریح کرد: حدود ۳۰ سال زباله‌های خانگی فریدونکنار در مرکز زباله این شهر انباشت می شد که طبق پیگیری های صورت گرفته قرار است زباله هایی که از گذشته وجود داشته هم جمع آوری شود.
استاندار مازندران با بیان این که وجود زباله در چندمتری ساحل چهره بدی به شهر فریدونکنار بخشیده است، گفت: همچنین تولید شیرابه و ورود آن به دریا باعث چالش های زیست محیطی می شد که با تلاش و هماهنگی مسئولان شهرستانی و استانی درصدد پایان دادن به این مشکلات هستیم.
حسینی پور ادامه داد: سایت زباله فریدونکنار حدود ۱۰ هکتار وسعت دارد که با جمع آوری زباله در منطقه می توان این زمین را برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن استفاده کرد و شهرداری فریدونکنار موظف است که یک ساله این کوه زباله انباشت شده را جمع آوری کند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدمحمود حسینی‌پور استاندار مازندران، در دومین سفر شهرستانی همراه ۵۰ تن از مدیران استانی دستگاه‌های اجرایی امروز پنجشنبه نوزدهم خرداد به فریدونکنار سفر کرده تا از نزدیک مسایل و مشکلات این شهرستان را بررسی کند.
حسینی‌پور را در دومین سفر شهرستانی، معاونان وی و مدیران کل استانداری هم همراهی می‌کنند.
بازدید از چند طرح نیمه‌تمام، اعزام نماینده به تمامی روستاها به منظور گفت و گو با روستاییان و احصای مسایل و مشکلات آنها از اهداف سفر یک روزه استاندار مازندران به فریدونکنار است.
حسینی‌پور در این سفر همچنین با اقشار مختلف مردم، خانواده شهدا و ایثارگران و فعالان سیاسی، اقتصادی و فرهنگی شهرستان فریدونکنار دیدار و گفت و گو خواهد کرد.
برگزاری نشست شورای اداری شهرستان برنامه پایانی سفر استاندار مازندران به فریدونکنار اعلام شده است.
فریدون‌کنار یکی از شهرستان‌های ساحلی استان مازندران است که براساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن ۳۸ هزار و ۱۵۴ نفر جمعیت دارد.​

منبع / ایرنا  

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال