امروز : جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت : ۱:۳۶ AM

سیگنال پوتین و اردوغان به بازار خودرو +جدول

خودرو+عبارت
    -     کد خبر: 69978
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۱/۴/۲۹|۲۰:۰۷
بازار خودرو امروز ۲۸ تیر ۱۴۰۱ دستخوش اخبار مختلفی قرار داشت، اخباری که موجب شد تا شاهد نوعی سردرگمی دربازار خودرو باشیم.

ورود رییس جمهور روسیه و ترکیه در یک روز به کشور موجب شد تا نرخ دلار در بازار امروز شکل کاهشی به خود گیرد، با این حال این رویدادها نتوانستند بازار خودرو سیگنال روشنی ارسال کنند. 

به گفته فعالان بازار خودرو علاوه بر عوامل سیاسی که نرخ دلار را کاهشی و بازار خودرو را سرگردان کرد، می توان به فروش اینترنتی خودرو اشاره کرد؛ بطوریکه در حال حاضر  متقاضیان اندکی هم که در بازار وجود دارند بیش از همه تمایل دارد تا اقبال خود را در فروش اینترنتی بسنجدند و با این شرایط بازار در رکود بیشتری فرو رفته است.

پلتفرم تبلیغات ویدیویی طاووس

می دونستی 13000 آژانس املاک کشور فایل هاشون رو تو دیوار آگهی می کنند

جستجو کن
با این شرایط در میان محصولات پرتیراژ ایران خودرو در بازار «سمند سورن پلاس» در بازار افتی 2 میلیونی داشت، اما «دنا معمولی» در بازار با روند افزایش سه میلیون تومان عرضه شد و «پژو 207 سقف شیشه ای» نیز در بازار رشد 2 میلیونی را تجربه کرد.     

اما محصولات سایپا در بازار با رشد سه میلیونی و افت یک میلیونی قیمت در بازار عرضه شدند.

قیمت محصولات ایران خودرو
از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو 207 دنده ای»، «پژو 207 سقف شیشه ای»، «سمند LX» ، «سمند LX با موتورEF7 » و «سمند سورن پلاس»، «دنا معمولی» ، «رانا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که در میان خانواده سمند، امروز «سمند LX» در بازار تغییر قیمت نداشت و 305 میلیون تومان قیمت خورد و «سمندLX با موتورEF7» هم در بازار بدون تغییر 351 میلیون تومان دست به دست شد. اما «سمند سورن پلاس» امروز افتی 2 میلیونی در بازار داشت و 350 میلیون تومان در بازار قیمت خورد.

اما ارزیابی ها نشان دهنده آن است که خانواده دنا امروز هم رشد قیمت داشت و هم بدون تغییر وارد بازار شد. با این شرایط «دنا معمولی» امروز 395 میلیون تومان قیمت خورد و رشدی 3 میلیونی را تجربه کرد و اما «دنا پلاس توربو اتومات» در بازار بدون تغییر 510 میلیون تومان قیمت گذاری شد و «رانا پلاس» نیز در بازار 302 میلیون دست به دست شد.

با توجه به ارزیابی بازار می توان گفت «پژو 207 دنده‌ای» در بازار امروز  399 میلیون قیمت خورد و تغییر قیمتی در بازار نداشت، اما «پژو 207 سقف شیشه ای» با افزایش 2 میلیونی در بازار 407 میلیون تومانی شد.

ایران 28

منبع / اقتصاد نیوز

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال