امروز : پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت : ۸:۰۳ AM

از ۳ رقمی شدن مبتلایان کرونا تا ثبت ۲ فوتی در مازندران

کرونا+عبارت
    -     کد خبر: 70085
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۱/۵/۹|۰۵:۳۸
طی شبانه روز گذشته با بستری شدن تعداد ۸۰ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۴۵۹ نفر رسید که از این تعداد ۱۰۲ بیمار بدحال هستند.

 روزهای کرونایی درحالی پرشتاب می‌شود که طی شبانه‌روز گذشته شاهد سه رقمی شدن شمار بیماران بدحال کرونایی و افزایش آن نسبت به مبتلایان جدید کرونایی هستیم.

طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۷۳ بیمار مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

طی همین مدت تعداد ۵۳ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

هم اکنون ۳۸۳ نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۹۰ نفر نیز  با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

در دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در حال حاضر  ۷۶ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند که در ۲۴ ساعت گذشته ۷ بیمار جدید بستری و ۱۱ بیمار هم  ترخیص شدند.

همچنین ۱۲ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

 طی شبانه روز گذشته با بستری شدن تعداد ۸۰ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۴۵۹ نفر رسید که از این تعداد  ۱۰۲ بیمار بدحال هستند.

به گزارش فارس،  در شبانه‌روز گذشته ۲ مورد فوتی براثر کرونا در مازندران گزارش شد.

 آبریزش بینی، گلودرد، سردرد، سرفه‌های مداوم و خستگی به عنوان رایج‌ترین علائم زیرسویه‌های BA.۵ ویروس کرونا بوده که رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک به‌ویژه در محیط بسته و تکمیل دوره واکسیناسیون مورد تاکید است.

منبع/ فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال