امروز : شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت : ۱:۵۲ PM

نزاع و درگیری در مازندران ۱۶ درصد کاهش یافت

نزاع+دعوا+درگیری+عبارت
    -     کد خبر: 70116
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۱/۵/۱۹|۰۷:۴۳
سرویس : جامعه >> شهری
گزارش پزشکی قانونی مازندران نشان می‌دهد که آمار زد و خورد در استان طی چهار ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۶درصد کاهش داشته است.

 طی چهار ماه سالجاری ۶ هزار ۵۵۹ نفر به دنبال وقوع نزاع برای معاینه به پزشکی قانونی مراجعه کردند که ۴هزارو ۲۶۲ نفر مرد و ما بقی زن بودند.

بنابر این گزارش شهرهای ساری و میاندرود با ۹۶۹  نفر بیشترین نزاع را ه خو اختصاص دادند  و بابل با ۸۲۵  و نوشهر و  چالوس با  ۷۳۲نفر  در رتبه بعدی قرار گرفتند ،

ساری مرکز استان مازندران با حدود ۵۰۵ هزار نفر جمعیت بر اساس سرشماری سال ۹۵ دومین شهرستان بزرگ استان محسوب می شود. بابل با ۵۳۱ هزار نفر بزرگ ترین شهرستان مازندران است و جمعیت شهرستان آمل نیز اندکی بیش از ۴۰۰ هزار نفر است.

کمترین آمار مراجعه به پزشکی قانونی برای اخذ گواهی طول مدت درمان هم مربوط به شهرستان فریدونکنار با ۹۶نفر بود. این شهرستان هم ۵۲ هزار نفر جمعیت دارد.

گزارش پزشکی قانونی مازندران نشان می دهد که به لحاظ زمانی نیز بیشترین درگیری ها در خرداد با هزار ۷۷۸ ،فروردین با یکهزار ۷۱۱ و تیر با یکهزار ۶۹۲ به ترتیب بیشترین  و اردیبهشت ماه با یکهزار ۵۱۷ کمترین مورد نزاع به ثبت رسیده است.

طبق قانون افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شوند و در این مجموعه پزشکی هم بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی طول درمان صادر می شود.

منبع / روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال