امروز : شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت : ۱۲:۴۱ PM

خبر خوب برای صنعت برق مازندران

کوروش موسوی تاکامی
    -     کد خبر: 70163
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۱/۶/۱۵|۰۷:۴۶
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان گفت که دولت سیزدهم برای توسعه زیرساخت‌های موجود در صنعت برق مازندران، بیش از یکهزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرد.

کوروش موسوی تاکامی سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از افتتاح و بهره‌برداری ۱۲ طرح شرکت برق منطقه‌ای مازندران طی هفته گذشته خبرداد و اظهار داشت: عملیات اجرایی خط ۲۳۰ و ۶۳ کیلوولت چهار مداره حسن کیف کلاردشت به رویان با ۷۵ کیلومتر طول خطوط و سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیارد تومانی آغاز شده است که با تامین تجهیزات و حمایت‌های استاندار، این طرح در کوتاه‌ترین زمان  به بهره برداری خواهد رسید.

وی وجود معارض را یکی از مهمترین موانع فراروی توسعه زیرساخت‌های صنعت برق در مازندران اعلام کرد و گفت: امیدواریم با تمهیدات استاندار مازندران این مشکل رفع شود تا شاهد به سرانجام رسیدن طرح‌های مهم و زیرساختی در کمترین زمان در این استان باشیم.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشورمان که بخش زیادی از آن ناشی از تحریم‌های ظالمانه دشمنان است، گفت که نقدینگی لازم برای اجرای طرح‌های برق مازندران در حال تهیه و تامین است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان تصریح کرد: نیروهای متخصص این شرکت نیز با همدلی و پشتکار فراوان برای اجرای طرح‌های مهم زیرساختی در صنعت برق این استان مصمم هستند و امیدواریم با رفع معارض زمین، این طرح‌ها با شتاب بیشتری تکمیل و به بهره برداری برسد.

موسوی تاکامی با بیان اینکه در یک دهه گذشته احداث خط در مازندران با چالش جدی مواجه و توسعه آن بسیار کند بود، افزود: با توجه به پرباری خطوط انتقال و فوق توزیع، باید خطوط ارتباطی بین پست ها تقویت شود و لازمه این مهم نیز احداث خطوط جدید در مناطق مختلف استان در کریدورهای موجود یا مسیرهای جدید است.

وی بر لزوم احداث و تکمیل خطوط ارتباطی پست‌های حسن کیف کلاردشت تا رویان که در بین آنها پست ۶۳ و ۲۳۰ کیلولت نوشهر نیز قرار دارد و همچنین خطوط ارتباطی در پست‌های در حال احداث ۲۳۰ و ۶۳ کیلوولت محمود آباد و سایر پست‌هایی که تغذیه می شوند، تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه برای حفظ پایداری شبکه و بهبود قابلیت اطمینان، ضمن احداث پست های فوق توزیع و انتقال جدید، خطوط انتقال و فوق توزیع، نصب واحدهای تولید پراکنده به میزان ۱۵۰ مگاوات نیز در دستور کار است، گفت: علاوه بر اجرای طرح‌های توسعه‌ای و احداث، اصلاح، بهینه سازی و مقاوم سازی شبکه‌های برق مازندران نیز در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه طرح‌های بسیار مهمی برای توسعه زیرساخت‌های صنعت برق مازندران در دست اقدام است که برای اجرای این طرح‌ها ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهد شد، گفت: در یکماه گذشته کار مناقصه گذاری انجام و در آینده نزدیک نیز عملیات اجرایی طرح‌ها آغاز می‌شود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال