امروز : شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت : ۵:۵۷ AM

ماجرای درگیری و آتش سوزی دیشب در زندان اوین چه بود؟/ صدای انفجارها از میدان مین بود

آتش سوزی در زندان اوین
    -     کد خبر: 70271
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۱/۷/۲۴|۰۷:۱۵
درگیری‌های روز گذشته در زندان اوین که میان محکومان مالی و سارقان رخ داد اقدامی از پیش طراحی شده بود چراکه عده‌ای از زندانیان به طرقی سلاح سرد تهیه کرده بودند تا با نیروهای تامین امنیت زندان درگیر شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، ساعت ۲۱:۱۰ شنبه ۲۳ مهرماه، درگیری صوری بین تعدادی از زندانیان بند ۷ اوین (محکومان مالی) با زندانیان بند ۸ (سارقان) بوجود می‌آید.

طی این درگیری عده‌ای از فرصت سوءاستفاده کرده و انبار لباس و کارگاه کارآفرینی زندان را آتش میزنند که منجر به آتش سوزی گسترده، سرایت به‌ بند ۸ و اعزام آتش نشانان به اوین برای اطفاء حریق شد.

شواهد نشان می‌دهد این اقدام از پیش طراحی شده بود، چرا که تعدادی از زندانیان برای خود به طرقی سلاح سرد تهیه کرده بودند تا ضمن درگیری با نیروهای تامین امنیت زندان به آن‌ها آسیب بزنند و به سلاح هم دست پیدا کنند که البته موفق نشدند.

در میانه آتش سوزی و درگیری با نیروهای حفاظت، تعدادی زندانی اقدام به فرار می‌کنند. آنها در ضلع شمالی زندان که کوه وجود دارد، وارد میدان مین می‌شوند. گفته می‌شود که صداهای انفجار شنیده شده مربوط به همین موضوع بوده است. 

برخی رسانه‌ها از ۸ مصدوم در این ماجرا خبر دادند اما هنوز آمار دقیقی از میزان مصدومان یا تلفات احتمالی منتشر نشده است. 

همزمان با این اتفاقات و با تهییج و فراخوان رسانه‌های معاند بیش از  ۱۰۰ نفر از خانواده زندانیان مقابل زندان اوین تجمع نمودند.

شب گذشته به‌رغم فراخوان گسترده ضدانقلاب، هیچ تجمعی در تهران انجام نشد و پایتخت روز و شب آرامی را پشت سر می‌گذاشت که ناگهان اتفاق زندان اوین در ساعت پایانی شب رقم خورد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

علیرضا
یکشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵
همه اینها کار ضدانقلاب است. از قبل برنامه ریزی شده. واقعا می خواهند لایران را نابود کنند. مرگ بر منافقین که هنوز هم به دنبال خون ملت بیگناه ایران هستند.
یکشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۷
چشممممممممم. اینجا همه چی خوبه