امروز : شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت : ۶:۱۵ AM
اختصاصی
گزارش میدانی عبارت از بازار ارز در ساری؛

قیمت دلار از ۵۷ هزار تومان گذاشت / مردم فروشنده نیستند

دلار+عبارت
    -     کد خبر: 70561
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۷|۱۰:۵۵
تیم اقتصادی دولت در جلسه‌ای غیرعلنی به مجلس رفت و به گفته‌ی نماینده تبریز اعلام نمود که در حوزه ارزی کار بیشتری از دست دولت ساخته نیست و همین است که هست!

عبارت ـ گروه اقتصاد: وضعیت آنقدر خراب است که دیگر کار به افزایش ساعتی قیمت دلار و سکه رسیده. به گزارش عبارت، آخرين بروزرسانی نرخ دلار حاکی از عبور قیمت این ارز جهان روا  از کانال ۵۷ هزار تومان است. آخرین آمارگیری نشان می‌دهد که دلار به قیمت ۵۷ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده. وضعیت آنقدر پیچیده شده که ازساعت ۸ صبح تا ۸ ذیشب، دلار آمریکا ۳ هزار تومان گران شده است. از سوی دیگر بررسی های امروز خبرنگار عبارت از صرافی های شهر ساری؛ مرکز استان مازندران نشان می دهد که صف های طویل خرید ارز شکل گرفته اما فرشونده به ندرت پیدا می شود. این بدان معناست که مردم همچنان انتظار دارند قیمت از این هم بالاتر برود.

از سوی دیگر صرافی ها دلار مردم را قیمت ۵۲ هزار و ۲۰۰ تومان خریداری می کنند که فاصله معنادار ۶ هزار تومانی با نرخ آزاد را نشان می دهد.

گفتنی است که از آغاز به کار رئیس جدید بانک مرکزی تابحال دلار ۳۰ درصد گران شده، درحالی  که فرزین ادعا کرده بود جلوی افزایش نرخ دلار را خواهد گرفت و به مرور آن را کاهش داد، اما برخلاف ادعای وی نه‌تنها رشد قیمت دلار متوقف نشد، بلکه رکورد تازه‌ای را در تاریخ ١۵٠ ساله اقتصاد معاصر ایران به ثبت رساند.

از سوی دیگر دیروز، تیم اقتصادی دولت در جلسه‌ای غیرعلنی به مجلس رفت و به گفته‌ی نماینده تبریز اعلام نمود که در حوزه ارزی کار بیشتری از دست دولت ساخته نیست و همین است که هست!

تمامی این اتفاقات موجب شده که مجددا ویدئوی قدیمی رئیسی که گفته بود "خدا را شکر که ما رئیس‌جمهور نشدیم تا دلار ۵ هزار تومان شود" در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود.

به گزارش عبارت، به نظر می‌رسد عنان عمل رسماً از دست دولت خارج شده است. پیش بینی‌های خوشبینانه حاکی از آن است که تورم شب عید نیز رکورد تورم اسفندماه ایران در صد سال اخیر را خواهد شکست.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال