امروز : شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت : ۵:۲۰ AM

بهره‌برداری از فاز نخست اولین "هتل شناور" ایران در مازندران

دریاچه ولشت
    -     کد خبر: 70567
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۷|۱۱:۲۶
مدیر پروژه مجموعه گردشگری دریاچه ولشت چالوس با اشاره به اینکه این پروژه در فاز نخست، به صورت ۳۰ ساله اجاره شده است، گفت: فاز اول این پروژه تا پایان سال جاری آماده بهره‌برداری است و مقرر شد ۲۰ واحد سوئیت متحرک و شناور در این طرح اجرا شود که نخستین هتل شناور ایران خواهد بود.

ایسنا: مدیر پروژه مجموعه گردشگری دریاچه ولشت چالوس با اشاره به اینکه این پروژه در فاز نخست، به صورت ۳۰ ساله اجاره شده است، گفت: فاز اول این پروژه تا پایان سال جاری آماده بهره‌برداری است و مقرر شد ۲۰ واحد سوئیت متحرک و شناور در این طرح اجرا شود که نخستین هتل شناور ایران خواهد بود.

"محمد حسن‌زاده" در تشریح اجرای طرح گردشگری دریاچه ولشت چالوس در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ۱۰۵۷ سال پیش دریاچه ولشت در ارتفاع ۹۷۸ متری به خاطر رانش زمین بوجود آمد و ولشت در واقع به معنای رانش است.

حسن‌زاده با اشاره به اینکه کف دریاچه هزاران چشمه دارد که آب این دریاچه را تغذیه می‌کند، افزود: جریان آب دریاچه ولشت به شکلی است که روی آب ساکن و آرام اما زیر آب خروشان است؛ می‌توان گفت ۲۰ دقیقه شنا در این دریاچه، معادل ۲۴ ساعت شنا در دریای خزر است و در طول سال حدود ۳ تا ۸ غریق در دریاچه داریم.

وی با بیان اینکه عمق دریاچه در ۹۰ درصد این پهنه ۲۷ هکتاری ۳۰ متر است، گفت: قسمت‌هایی از دریاچه حدود ۵۰ الی ۶۰ متر عمق دارد

حسن‌زاده، آبزیان این دریاچه را اردک ماهی، ماهی کولی، مارآبی و قورباغه برشمرد و افزود: فاصله این دریاچه تا جاده اصلی، ۱۱ کیلومتر و از ابتدای جاده اصلی تا شهرستان چالوس ۲۰ کیلومتر است.

به گزارش ایسنا، دریاچه ولشت یکی از دریاچه‌های دیدنی غرب چالوس و شمال شرق کلاردشت است. دریاچه کوهستانی ولشت با چشم اندازی رویایی و شگفت انگیز در شمار جاذبه‌های گردشگری مازندران قرار دارد.

دریاچه ولشت در ارتفاع حدود ۹۳۵ متری از سطح دریا واقع شده است و یکی از دریاچه‌های آب شیرین ایران محسوب می‌شود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال