امروز : شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت : ۴:۳۳ AM

خبر خوش برای زوج های نابارور در مازندران

مرکز درمان نازایی در مازندران
    -     کد خبر: 70614
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۲/۲/۱۶|۱۲:۲۱
ساختمان جدید مرکز ناباروری فاطمه الزهرا تا هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، اواخر فروردین ماه استاندار مازندران به همراه فرماندار شهرستان بابل از مراحل ساخت نیمه تمام مرکز ناباروری فاطمه الزهرا (ص) بازدید کرد. سید محمود حسینی پور در همان زمان ابراز امیدواری کرد ساختمان جدید مرکز ناباروری فاطمه الزهرا تا هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد.

اکنون که هنوز چند روز از آن بازدید نمی گذرد وعده و قول استاندار مازندران برای تخصیص اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریالی نشان دهنده عزم دولت برای تکمیل این طرح مهم درمان نازایی در این استان است که مسیر را هموار می کند و امیدها برای بهره برداری از این طرح زخم خورده از کمبود اعتبار به سرانجام نزدیک می کند.

مازندران همسو با ابلاغیه کشوری در مسیر کمک به زوج های نابارور قرار گرفته است البته این همراهی مسوولان مازندران با ابلاغیه های کشور تنها به پرداخت هزینه درمان خلاصه نشده و برای این منظور مصوبات سفر رییس جمهور نیز در این عرصه کمک حال بوده است.

همسو با این کار از ۱۷۶ مصوبه سفر رییس جمهور به مازندران ۲ مصوبه ویژه به حوزه درمان زوجین نابارور اختصاص یافته است.

راه اندازی مرکز درمان ناباروری بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) بهشهر در شرق مازندران و راه اندازی همین مرکز در بیمارستان شهید بهشتی نوشهر در غرب استان در دستور کار قرار گرفته است که با فعالیت آنها دسترسی افراد برای دریافت خدمات از این نوع مراکز نیز تسهیل یابد.

تا پیش از اجرایی شدن این وعده دولت سیزدهم تنها مرکز درمان ناباروری مازندران در بیمارستان فاطمه الزهرا (س) در بابل فعال بود. اما همپا با کمک دولت به پرداخت هزینه درمان زوج های نابارور در این استان تلاش برای فراهم کردن زیر ساخت های دولتی به منظور دسترسی راحت تر زوج ها به خدمات درمانی اجرا شد و البته همچنان نیز ادامه دارد.

چند قدم تا پایان تکمیل مرکز درمان نازایی در مازندران

 بازدید استاندار مازندران از مراحل ساخت مرکز درمان ناباروری حضرت فاطمه الزهرا(س) بابل

ساخت مرکز درمانی تخصصی ناباروری فاطمه الزهرا (س) در سال ۱۳۷۱ با کمک و اهدای زمین توسط فرد نیکوکاری انجام شد و در مراحل کار دانشگاه علوم پزشکی بابل با تخصیص اعتبار این مرکز را به امکانات و خدمات بروز درمان ناباروری مجهز کرده است.

با افزایش فعالیت های تخصصی این مرکز درمانی و نیز مراجعات زوجین برای درمان ناباروی خود ساخت بنای جدید برای مطلوب و مناسب سازی فضا و امکانات در دستور کار قرار گرفت و عملیات اجرایی ساختمان جدید از سال ۱۳۹۵ در زمینی به وسعت ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع آغاز شد.

ساخت بنای جدید مرکز درمانی تخصصی نازایی بابل به همان سال نخست آن خلاصه شد و بنا به اظهار نظر ریاست مرکز در همان زمان و با کمک خیران تا حدودی ساخت بنا انجام شد و اما بعد از مدتی کار متوقف باقی ماند به طوریکه طی سالهااعتباری برای ادامه روند ساخت از سوی وزارت بهداشت و درمان تخصیص نیافت.

با روی کار آمدن دولت سیزدهم و دقت و توجه ویژه این دولت در خصوص موضوع درمان ناباروری زوجین این طرح نیز مورد تفقد قرار گرفته است و با تزریق اعتبارات مورد نیاز اجرای طرح از مرحله سکون و توقف خارج شده است.

به طوریکه در مدت ۶ سال پیشرفت فیزیکی طرح ۴۵ درصد بود و اما با روی کارآمدن دولت سیزدهم و توجهات صورت گرفته پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصدی در مدت یکسال اخیر در آن رخ داده است و اکنون این طرح پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصد دارد و بنا به اظهار نظر مسوولان مرکزبا روند فعلی تخصیص اعتبار این مجموعه تا شهریور ماه سال آینده به بهره برداری می رسد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال