امروز : سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت : ۸:۳۵ PM
صدای شما/ نامه وارده
در حاشیه تغییرات معنادار در استانداری مازندران؛

مرغ استاندار یک پا دارد/ آغاز حذف نیروهای منتقد و اصلاح طلب در مازندران

 تغییرات معنادار در استانداری مازندران-سایت عبارت
    -     کد خبر: 7856
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۷/۳|۰۹:۳۳
سرویس : سیاست >> دولت
تغییرات پیاپی در استانداری مازندران، ‌آنهم کمتر از یکسال به پایان عمر چهارساله دولت یازدهم اعتراضات فراوانی را در پی داشت. بعد از برکناری ابراهیمی از نیروهای اصلاح طلب در اداره کل سیاسی و انتخابات، نامه های فراوانی به«عبارت» رسید که یکی از آنها را به عنوان نمونه انتخاب کرده ایم که در ادامه از نظر می گذرانید.امیدواریم استانداری مازندران پاسخ مناسبی برای سوالات و ابهامات فراوان نیروهای سیاسی در مازندران داشته باشد.

عبارت ـ صدای شما/ نهرو قبادی: امیرالمومنین علی علیه السلام در عهدنامه خویش به مالک اشتر درباره گزینش کارمندان و همکاران می نویسد: در استخدام کارمندان و کارگزاران نظر کن. آن ها را با آزمودن به کار گیر و دلبخواهی و بی ضابطه استخدامشان نکن، زیرا این دو روش مجموعه ای از خیانت و ظلم را به همراه دارد.( نهج البلاغه نامه 53)

طی روزها و هفته های اخیر استانداری مازندران دستخوش تغییرات فراوانی شده است. اینبار و در ادامه انتصابات پر ابهام «فلاح جلودار»، حراست استانداری  مازندران از آن یک مدیر تماماً احمدی نژادی شد، به گونه ای که وقتی شائبه حضور او در میان مجامع سیاسی و حامیان دولت در استان پیچید با واکنش بسیار شدیدی روبرو شد.

استاندار مازندران اما بازهم  مانند دفعات قبل برای خاموش کردن اعتراضات، فرد دیگری را به عنوان سرپرست حراست استانداری مازندران انتخاب کرد و همان گونه که توقع داشتیم پیگیر کار جناب آقای «موسوی» برای تصدی سمت حراست استانداری مازندران بود تا اینکه بالاخره پس از کش و قوس فراوان او را بر این سمت نشاند.

اما پس از این انتصاب،  فلاح به دلیل آنچه که اختلاف نظر و سلیقه ی مدیرکل سیاسی و انتخابات با معاون سیاسی و مدیرکل حوزه استاندار عنوان می شود، دست به تغییر «مهرداد ابراهیمی» زد. ظاهراً و بر اساس شنیده ها هدف فلاح از این تغییر، همراه کردن مدیران با سیاست های دفتر خود است در حالی که مدیریت در حوزه های مختلف ستادی استانداری تعریف خاص دارد و مدیر ستادی نباید مرعوب مدیر بخش دیگر باشد.

به هر حال طی روزهای اخیر با بی تدبیری های صورت گرفته امیدهای دولت روحانی بیش از بیش در مازندران کمرنگ شده است و اینبار پس از درج خبر تودیع و معارفه مدیر کل سیاسی و انتخابات در کانال های خبری مازندران، از ساختمان سفید استانداری  خبر رسید که این مراسم با فشار نمایندگان ، نیروهای سیاسی وزارت کشور و نهاد ریاست جمهوری  در روز دیگری انجام می شود و تاکنون هم علیرغم همه این اتفاقات  مراسم رسمی انجام نشده است.

البته استاندار مازندران حکم مدیرکلی «جعفر قمی اویلی» را که از اصلاح طلبان میانه رو است،امضا کرده است و بعید بنظر می رسد که شرایط و فضای سیاسی حاکم بر مناسبات استانداری مازندران اجازه همکاری مجدد به «ابراهیمی» دهد.

 به هر حال هوش سیاسی ابراهیمی مانند «حسن نژاد» قطعاً به قطع همکاری با چنین فضای مدیریتی حکم خواهد داد و باید منتظر بود و دید که آیا «مهرداد ابراهیمی» به دلیل قرابت فکری و مشی سیاسی که با استاندار خراسان شمالی دارد به این استان کوچ خواهد کرد یا در مازندران ماندنی خواهد بود.

اما آنچه که اهمیت دارد پرداختن به علت و ریشه انجام چنین رفتارهایی از سوی استاندار مازندران است. اینکه از بین تمام نیروهای حراستی وزرات کشور و فرمانداری ها، شخصیتی با سابقه سیاسی مشخص و خارج از مجموعه وزارت کشور بر این کرسی که جایگاه حفظ آبرو، کرامت و شرافت انسانی کارمندان این دستگاه نظارتی است، گماشته می شود؛ پیامی واضح دارد و آن هم اینکه فلاح اعتقادی به نیروهای اصلاح طلب و یا حتی معتدل حامی دولت ندارد و از این به بعد باید شاهد بازخواست ، حذف و یا تهدید منتقدان و نیروهای مخالف با استاندار بود.

تغییر دو مدیرکل سیاسی و انتخابات که وظیفه اصلی آنها بررسی سوابق سیاسی، کارشناسی و توانایی های اعتقادی و مدیریتی مدیران قابل تغییر در استان است؛ باز هم پیام بسیار روشنی دارد و آن این است که مرغ «فلاح» یک پا دارد و هر کسی هم که در این راه مخالفت کند از میان برداشته خواهد شد.

علاوه بر این، انتصابات در این پست نشان می دهد که یکی از راهکارهای سیاسی مدیریت ارشد استان ایجاد انشقاق و چند دستگی بین نیروهای اصلاح طلب است( مسئله ای که خود اصلاح طلبان با سیاست های نادرستشان به آن دامن زدند) چرا که اگر غیر از این بود جایگزینی نیروی اصلاح طلب در این پست با نیروی هم خط دیگر اصلاح طلب معنای دیگری را دنبال نخواهد کرد.

به هر حال باید پذیرفت که رعایتِ امانتِ مسئولیت، تکلیف بسیار سنگینی است و اقدام دلبخواهی مطابق آنچه که امام معصوم فرمودند هم خیانت و هم ظلم را در پی خواهد داشت.

متاسفانه مطامع دنیوی که حضرت امیر از آن بیزاری می جست در مازندران به مذاق عده ای خوش آمده است و بی محابا بر ناقه می تازند و گویی تا پایان عمر بر این مسند خواهند ماند.عمر مدیریت ها کوتاه است ، اینکه فردی رئیس جمهور باشد یا وزیر و استاندار به هر حال روزی خاتمه خواهد یافت اما ظلمی که به افراد می شود و یا حیثیتی که از افراد پایمال می شود گناهی نابخشودنی است که باید نسبت به آن حساس بود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

....
شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۶
ابراهیمی همون بهتر که رفت. شما به طور کلی فتنه گرید. نبودنتان بهتر از بودنتان است