امروز : پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت : ۲:۵۸ PM
اختصاصی عبارت
دومین عذرخواهی تندروها در یکماه اخیر؛

مدیرمسئول «یالثارات» و دبیر کل انصار حزب الله:اقرار می‌کنم که اشتباه کردم/هرکس فکر می کند به او توهین کردیم، شکایت کند!

عبدالحمید محشتم، دبیر کل انصار حزب الله
    -     کد خبر: 8012
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۷/۷|۱۴:۳۲
عبارت:اینجانب به عنوان مسئول نشریه صریحاً اقرار دارم، اشتباه کرده‌ام در انتشار مقاله‌ای با عنوان «سونامی آلبالوهای جنسی چگونه به سینما آمد» در صفحه ادب و هنر یالثارات مورخ ۹۵/۰۶/۱۰. هر چند این اشتباه در خروج از کلی گویی و صرفاً منحصر در برخی جملات آن مقال بوده باشد.

عبارت ـ ایو اسفندیاری: جناب آقای عبدالحمید محشتم، دبیر کل انصار حزب الله و مدیرمسئول هفته‌نامه یالثارات منّت بر سر هنرمندان و اهالی سینما گذاشته و نه به خاطر احترام به اهالی هنر بلکه به واسطه فشارهای فراوان اجتماعی و فرهنگی در آخرین شماره این نشریه اعلام کرده که در مورد مقاله‌ای با عنوان «سونامی آلبالوهای جنسی چگونه به سینما آمد» اشتباه کرده است.

در نگاه اول هرکسی این پاراگراف را بخواند خدا را شکر می کند که بالاخره این آقایان یکبار در زندگی شان اعتراف به اشتباه کرده اند، چون می دانید که اصلا اشتباه در قاموس اینها نیست و به طور کلی هرکاری تا به حال در زندگی شان کرده اند درست بوده و در عوض هرکاری مخالفان نظرآنها انجام داده اند از پایه غلط بوده است. مثلا نصف اهالی سینما دیوث هستند یا اینکه به نظر آنها هنر بالاخص سینما جایی است برای بازی های جنسی.

اما همین که از واژه «اشتباه» عبور می کنید به این عبارت می رسید: اشتباه کردیم هرچند این اشتباه در خروج از کلی‌گویی و صرفاً منحصر در برخی جملات آن مقال بوده باشد.

این یعنی انگار این دوستان اصلا نمی توانند یک عذرخواهی و اعتراف درست و حسابی بکنند و حتی در اعترافشان هم ان قلت وجود دارد.

به هرحال همینکه محشتم و همفکرانش بعد از ماه ها فشار و تهدید و حمله و انتقاد عمومی حاضر شده اند این مقاله را هم بنویسند جای شکر دارد، چون پیشترها روش آنها برخورد مستقیم بود و حالا باید خیلی خوشحال بود که از برخورد مستقیم به مقاله اشتباه کرم رسیده اند!

گفتنی است این دومین نامه عذرخواهی و اعتراف به اشتباه از طرف محافشه کاران تندرو در یکماه اخیر است، پیش از محتشم، قاضی صلواتی که به خاطر جنایت های کهریزک مورد محاکمه قرار گرفته از اتفاق رخ داده در آن بازداشتگاه مخفو عذرخواهی کرده بود.

 

متن کامل یادداشت محشتم، دبیر کل انصار حزب الله و مدیرمسئول هفته‌نامه یالثارات به شرح زیر است:

«امروزه روز، در شرایطی هستیم که هیچ ملاحظه‌ای موجب چشم بستن بر فساد سرریز شده در عرصه سینما و فیلمسازی نیست بلکه به عکس، تقلای بیهوده و جد جهد حامیان فساد در سینما، بیش از گذشته حساسیت برانگیز و به تبع ان مقابله برانگیز شده و قطع ریشه‌های فاسد و مجازات مشروع مفسدان را ایجاب خواهد کرد.

در این فرآیند طولانی اما ضروری، اگر چه شأنیت برخورد با دستگاه قضاست قانوناً اما مقابله انقلابی گسترده همچنان اصل است و این محاکم قضایی هستند که می‌توانند در این مقابله سهیم و در صورت احراز لیاقت و اهتمام لازم، ایفاگر نقش اول باشند. کارکرد سینمای کنونی، جز مواردی استثنایی، مصداق تباهی و به هلاکت کشاندن نسل است و طبعاً حکم آن از دیدگاه مبانی مکتب واضح است و آشکار. و همگی مکتب باوران انقلابی، در قبال احکام مسلم شرعی مکلف و مسئولند و قطعاً در زمره چنین افرادی، هستند کسانی که با پذیرش پرداخت هزینه لازم، در افشا و تنبیه سرپنجه‌های فساد تردید نکنند؛ چرا که وزانت انقلاب و آبروی نظام اسلامی، بازیچه مفت و رایگان نااهلان نیست.

اینجانب به عنوان مسئول نشریه صریحاً اقرار دارم، اشتباه کرده‌ام در انتشار مقاله‌ای با عنوان «سونامی آلبالوهای جنسی چگونه به سینما آمد» در صفحه ادب و هنر یالثارات مورخ 95/06/10. هر چند این اشتباه در خروج از کلی گویی و صرفاً منحصر در برخی جملات آن مقال بوده باشد. زیرا شأن ذاتی نظام مقدس جمهوری اسلامی، بسی برتر و منزه‌تر از آن است که در فضای آن، نشریه‌ای از خط قرمز حیای نوشتاری-ولو اندک-عدول کند، هر چند انگیزه‌اش هشدار نسبت به ورطه عفونت بار زشتی فساد سر ریزه شده و نهی از منکر باشد. چه آنکه بیان هر واقعیتی، الزاماً مطابق حیا و شرم نیست.

نکته مهم در این میان، اما آنکه، لازمه این اقرار و اعتراف، بدهکاری و عذرخواهی به احدی جز دستگاه قضای نظام اسلامی نیست؛ زیرا مقاله موصوف هرگز متعرض هیچ شخص حقیقی یا حقوقی نشده اما در عین حال هر کس گمان می‌کند در آن مقال تعرضی به وجهه و آبروی او روا شده، شرعاً و قانوناً مجاز به طرح شکایت و اقامه دعواست، اگر چه قصاص قبل از جنایت و هوچی‌گری محفلی و رسانه‌ای با اغراض خاص نه مفید است و نه مؤثر که در همه حال نکوهیده و جز دفع فاسد به افسد نیست.

قابل تذکر است خطایی که ذکر آن رفت، در عین حال احیاناً در مقایسه با کسانی که به رغم مسئولیت در این عرصه، ‌به جای نهی از منکر، تبلیغ منکر می‌کنند و هم آنهایی که آگاهی به منکر دارند، و نهی آنان مؤثر و مفید خواهد افتاد اما نگرانند مبادا بر دامن کبریاشان گردی نشیند و حتی آحاد مردمانی که همه روزه صدای تظلم خواهی به جان آمدگان از فساد اجباری را می‌شنوند، اما خم به ابرو نمی‌آورند. باید گفت: این خطا از صد صواب اولی‌تر است. چه آنکه قاعدان عافیت طلب، اساسا ورودی در این وادی ندارند تا لازم باشد غبار ره بنشانند.

و کلام آخر آنکه دایره تحمل و نجابت حتما محدود به حدی معین است و رد ستمگری در تعاملات اجتماعی در همه حال مقرون بر نفی ستم‌ پذیری است.»

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

محسنی
چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۰
آقای نجاتی عزیز ! رفته رفته که پرکارتر شدی اشتباهات تایپی عبارت هم بیشتر شد و ما این انتظار رو از عبارت که مث فیلم بنجامین باتن " The Curious Case of Benjamin " Button با اینکه چند ماهیه که متولد شده اما بسیار پیر و پخته است نداریم...................در غالب مقالات تولیدی شما اشتباه تایپی دیده میشه ......................اصلاح کنید لطفا.......ممنون ...محسنی خبرنگار بشیر
پربازدیدترین

بازگشت عبوری به فرمول یک/ چگونه می توان یک موج را متوقف کرد؟

آدرس غلط ندهید آقای لاشکی / حداقل بهانه های بهتری می‌آوردید

سندی که فصل الخطاب پرتاب تیر آرش از ساری است/ لطفا تن «فخرالدین اسعد» را در گور نلرزان آقای ابراهیم زاده!

خانم جمشیدی من به شما پاسخ میدهم/"تصویر مدیریت زنان در دولت تدبیر و امید اینگونه سهم خواهانه نیست"

عسگری نیکزاد از هفت خان گذشت و مدیرکل آموزش و پرورش مازندران شد

تسلیت گویی و همدردی مردم ساری و مسئولان استانی با بیت شهیدان عبوری به مناسبت درگذشت حاج حسن عبوری

آتش به اختیار با فریاد خاموش نمی شود/ آقای استاندار! برکناری فرماندار کمترین توقع است

هرگز از استیضاح کردان پشیمان نشدم/ گفتم شما پرونده داری فلان جا نامزد نشو/برای اولین بار در تاریخ مجلس به خاطر او ماده ۱۰۳ را تقاضا کردیم

میانگین حقوق کارمندان دولت اعلام شد

نگاهی به دلایل حمایت علی لاریجانی از حسن روحانی/ آیا پسر شیخ هاشم سودای ریاست جمهوری دارد؟

آرشیو