امروز : سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت : ۱۰:۰۶ AM
تعداد خبرها: 56884
تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۹/۱|۱۳:۵۳
حجم:
زمان:

ادعای جنجالی احمدی‌نژاد درباره کرونا / ماجرای استفاده از ۳۵۰۰ ایرانی برای آزمایش داروی خارجی چیست؟

جنجالی‌ترین بخش سخنان احمدی‌نژاد آنجایی است که درباره واکسن و دارو و کرونا حرف می‌زند. او مدعی است داروهایی که هنوز آزمایش خود را پس نداده‌اند روی مردم ایران آزمایش می‌شود.

عبارت:در حالی اختلافات در وزارت بهداشت به اوج خود رسیده و دکتر رضا ملک‌زاده معاون تحقیقاتی وزارت خانه به خاطر انتقادات وزیر بهداشت استعفا داده است، محمود احمدی نژاد رییس جمهور پیشین نیز ادعایی را مطرح کرده که علیه وزارت بهداشت و به ویژه بخش تحقیقاتی است.  محمود احمدی‌نژاد این روزها مشغول تئوری‌پردازی در باره ویروس کرونا است. او در این باره مصاحبه‌هایی انجام داده و دیدگاه هایش را مطرح کرده است. دیدگاه‌هایی که جنجالی و بحث برانگیز است. 

این دیدگاه ها در ویدئو مصاحبه با علی اکبر جوانفکر مشاور او مطرح شده است.

یکی از این مواضع بحث‌برانگیز این است: "آن چیزی که مسجّل و مسلّم است، تولید ویروس کرونا در آزمایشگاه بوده و من معتقدم کسانی که بر جهان مسلط هستند و دارند جهان را اداره می‌کنند، این ویروس را برای اهداف جهانی خود به‌وجود آورده‌اند. ویروس را تولید و منتشر کردند، بعد هم سر و ته آن را هم آوردند. اوایل با هم بحث کردند و همدیگر را متهم کردند، ولی بعداً تفاهم کردند که دیگر در مورد آن صحبت نکنند." 

احمدی‌نژاد به شدت از عملکرد مقامات وزارت بهداشت انتقاد کرده است. به عقیده او در کنترل بیماری "حتما سهل انگاری" صورت گرفته است. رییس دولت‌های نهم و دهم گفت: "در ابتدا یک ماه می‌گفتند که نه‌خیر کرونا وارد نشده است، آنچنان قاطع مسئولان وزرات بهداشت می‌گفتند که وارد نشده که گویی یک تریلی می‌خواهد از گمرک بیاید که اینها بتوانند کنترل کنند."

او از اینکه پروتکل روشن و مشخصی ارائه نمی‌شود و در جامعه "وحشت" ایجاد می‌کنند، انتقاد کرده است. 

اما جنجالی‌ترین بخش سخنان احمدی‌نژاد آنجایی است که درباره واکسن و دارو و کرونا حرف می‌زند. او مدعی است داروهایی که هنوز آزمایش خود را پس نداده‌اند روی مردم ایران آزمایش می‌شود.

احمدی نژاد در این باره گفت: «در یک پروژه تحقیقات بهداشت جهانی که می‌خواستند دارویی را روی یازده‌هزار نفر در کل دنیا آزمایش کنند، آن مقدار که من اطلاعات گرفتم متأسفانه 3500 مورد آن در ایران اتفاق افتاده است و من شنیدم یک فرد مسئول، قرارداد بسته و پول گرفته است. انسان چگونه می تواند این را هضم کند؟ دارند جان مردم ما را به خطر می‌اندازند؟ یک چیزی که خودشان می‌گویند اثری ندارد و باید آن را آزمایش کنند، آن وقت اجازه دهند تا آن را در ایران آزمایش کنند! بعد هم به عنوان کار تحقیقاتی قرارداد ببندند و پول بگیرند! اطلاعات مردم ما را بگیرند و به آنها بدهند؟ یک دارویی را تجویز بکنند و بابت آن پول بگیرند! حتی من شنیدم افرادی مسئول بودند و نمی‌خواستند در آن پروژه آزمایش دارو، این اطلاعات به سازمان بهداشت جهانی داده شود که عزلشان کردند، این کارها غلط است و باید درستش کنند.»/فرارو

دانلود
ویدیو های مرتبط

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال