امروز : جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت : ۳:۲۸ PM
تعداد خبرها: 58031
تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۴|۱۳:۵۳
حجم:
زمان:

افزایش ۱۰ برابری جمعیت قو‌های مهاجر در تالاب های مازندران

جمعیت قو‌ها در تالاب‌های مازندران امسال ۱۰ برابر شده است.

عبارت:کوروس ربیعی رئیس اداره نظارت برامور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه بیش از ۵ هزار بال قوی فریاد کش اکنون فقط در تالاب سرخرود سرشماری شدند، گفت: جمعیت قو‌های فریاد کش امسال به صورت متمرکز در تالاب سرخرود مستقر شدند.


او افزود: کمتر از ۶۰۰ بال قو سال گذشته به مازندران مهاجرت کرده بودند و افزایش جمعیت قو‌ها اتفاقی کم نظیر در حیات وحش است.

رئیس اداره نظارت برامورحیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران علت این افزایش را شوک سرمایی در نیمکره شمالی اعلام کرد و ادامه داد: علاوه بر قو‌های فریاد کش تعدادی قو‌های گُنگ نیز به پناهگاه حیات وحش میانکاله یا تالاب‌های برخی شهرستان‌های نقاط مرکزی استان مهاجرت کردند.
کوروس ربیعی گفت: علاوه بر نیرو‌های حفاظت محیط زیست شهرستان، نیرو‌های کمکی از استان برای محافظت از این قو‌ها در منطقه حضوردارند و شبانه روز مستقر هستند.

او گفت: با توجه به محدود بودن شالیزار‌های منطقه و فراوانی جمعیت قوها، برای اینکه قو‌ها برای یافتن غذا از این منطقه به نقاط دیگر نروند دوستداران حیات‌وحش با جمع‌آوری ذرت و پخش آن تلاش می‌کنند تا این میهمانان گرسنه نمانند.

رئیس اداره نظارت برامورحیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران افزودک قو‌های مهاجر چهار ماه در تالاب‌های استان زمستان گذرانی می‌کنند و اواخر بهمن دوباره به نیمکره شمالی باز می‌گردند./باشگاه خبرنگاران
دانلود
ویدیو های مرتبط

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال