معلمی:حسن خمینی چه پاسخی برای امام آماده کرده است؟/سیدعلی:اگر شما ۵ سال یکبار رهبری را می‌بینید، سیدحسن هردو هفته ایشان را می‌بیند/چرا می خواهید ما را از رهبری جدا کنید؟

کد مطلب: 1451  |  تاريخ: شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۵  |  ساعت: ۱۶:۰۳


 سخنرانی سید علی خمینی در قائم شهر با انتقاد ‌آیت الله معلمی به حاشیه رفت

معلمی:حسن خمینی چه پاسخی برای امام آماده کرده است؟/سیدعلی:اگر شما ۵ سال یکبار رهبری را می‌بینید، سیدحسن هردو هفته ایشان را می‌بیند/چرا می خواهید ما را از رهبری جدا کنید؟

خب حالا یک نفری در انتخابات شرکت کرده و رای نیاورده، خب مردم رای ندادند. آیا ما می‌توانیم به مردم بگوییم چرا به او رای ندادید؟ برخلاف نظر دشمنان ما، نظام ما محکم‌تر از همه سال دارد به جلو می‌رود. در ۲۰۰ سال گذشته، ایرانی به قدرتمندی ایران امروز به رهبری سیدعلی خامنه‌ای نداشته‌ایم.

عبارت: مراسم پانزدهین سالگرد رحلت آیت الله صالحی مازندرانی در مصلای شهر قائم شهر با سخنرانی سید علی خمینی ، نوه امام راحل برگزار شد.
 در آغاز این مراسم ، آیت الله معلمی نماینده خبرگان رهبری و امام جمعه قائم شهر سخنانی را ایراد کرد که بخش هایی از آن انتقاداتی از حجت الاسلام سید حسن خمینی را شامل می شد که با پاسخ  سید علی خمینی و دفاع تمام قد وی از برادرش مواجه شد.
در پایان نیز جمعیت حاضر در مصلای قائم شهر طرفداران آیت الله معلمی و سیدحسن خمینی با سر دادن شعارهایی به حمایت از دیدگاه های خود پرداختند.

در ادامه اظهارات آیت الله معلمی و سخنرانی حجت الاسلام سیدعلی خمینی را به نقل از خبرگزاری فارس مشاهده می کنید:

 

معلمی: شما برای کمک به ولی فقیه چه می‌کنید؟

آیت‌الله ابوالشهیدین علی معلمی ظهر امروز در مراسم سالروز شهادت امام صادق(ع) و ارتحال آیت‌الله العظمی صالحی‌مازندرانی ضمن خوش‌آمد‌گویی به حجت‌الاسلام سید علی خمینی یادگار امام راحل، اظهار کرد: مدت‌هاست منتظر بودیم تا فرصتی به‌دست آورم تا در حضور برخی از اعضای بیت شریف امام درد دل کنیم.

وی افزود: حضرت فاطمه زهرا(س) بعد از رحلت پدر انحرافات اصحاب از وصیت او را مشاهده کرد و آغاز تحریف در حقایق دین و تضییع حق جانشین پیامبر(ص) را نگریست، سکوت را شکست و کمر همت را مردانه بست و فریاد کرد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با بیان این مطلب، خطاب به نوه امام تصریح کرد: شما یادگاران امام راحل ما هستید و دوست داریم عزیز و آقای ما باشید به این شرط که پاسداری از حق امام، اهلیت و تبعیت از اندیشه نورانی امام را حفظ کرده باشید.

* چرا با سران فتنه ملاطفت و مصاحبت دارید

امام جمعه قائم‌شهر خطاب به نوه امام راحل گفت: مگر نمی‌دانستید که تصمیم مجلس خبرگان در معرفی جانشین شایسته امام بر اساس اشاره همان عبد صالح سفر کرده بود و انتخاب به‌جایی بود، پس چرا در برابر جفا و سوء رفتار عده‌ای بریده از خط امام سکوت می‌کنید و چرا فتنه‌های 78 و 88 را محکوم نکردید و مع‌الاسف با سران آن واقعه ملاطفت و مصاحبت دارید.

معلمی بیان کرد: همان‌گونه که قول و فعل و تقدیر معصومین در احکام شرعیه حجت است، طبعاً در هم‌سویی با انحراف، سکوت و تقریر همچون همراهی قولی و عملی، تلقی می‌شود و پیامدهای ناگوار دارد.

* چرا بیت امام سکوت کرد؟

وی ادامه داد: مگر در مقطعی حضرت امام نفرموده بود قانون طاغوتی بهتر از بی‌قانونی است و اگر قانون جدیدی وضع نشد از همان قانون قبلی پیروی شود، فتنه‌گران قانون‌شکنی کردند و برای ملت و نظام خسارت به بار آوردند و دشمنان را شاد کردند، حال چرا بیت امام سکوت کرد؟

معلمی بیان اینکه انقلاب و همه دستاوردهایش امانت امام(ره) است، اظهار کرد: همه امام‌باوران باید در نگهداری آن بکوشند و شما اعضای بیت امام(ره) مسؤولیت سنگین‌تری دارید.

* شما برای کمک به ولی فقیه چه می‌کنید؟

وی ادامه داد: امام عزیز ما ولایت‌فقیه را همان ولایت رسول‌الله(ص) می‌دانست و می‌فرمود ولایت‌فقیه را خدای رحمان درست کرده است، پشتیبان ولایت‌فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند، این نعمت ولایت‌فقیه از بزرگترین دستاوردهای امام و انقلاب است.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: بالاتر از نسبت نسبی و سببی اهلیت و تبعیت است و برای شما ارزش مضاعف دارد اما شما برای کمک به ولی‌فقیه چه می‌کنید؟

امام جمعه قائم‌شهر اظهار کرد: باید به گذشته نگاه بیاندازیم که فرزندان و نوادگان آخوند خراسانی و رهبر نهضت مشروطه متأسفانه بر اثر نفوذ عوامل بیگانه در آن زمان نتوانستند وجاهت و محبوبیت پدر را حفظ کنند و این درس بزرگی برای بزرگ‌زادگان است.

* امام قبل از توقع تزیین بارگاه خود توقع حفظ ولایت‌فقیه را دارد

معلمی به فرمایش امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: امام راحل می‌فرمود، نگذارید اشتباه مشروطیت تکرار شود، امام بزرگ‌تر از هر رهبری در تاریخ صدساله اخیر بود و قبل از آنکه توقع تزئین بارگاه خود را داشته باشد، توقع حفظ این میراث بزرگ را دارد و این میراث بزرگ ولایت‌فقیه است.

وی بیان کرد: مردم انقلابی ما هنوز از ادامه دادن راه امام خسته نشدند و اگر سر از پا نشناخته تا خان‌طومان می‌شتابند و برای حفظ انقلاب و مقاومت در برابر عوامل استکبار به شهادت می‌رسند، برای پاسداشت راه امام(ره) و انقلاب است.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری به انتخابات خبرگان اشاره کرد و ادامه داد: این حرف‌های دردمندانه از یک طلبه است که در روزگار امام یک نفر از سیاهی لشکر او بود و پای درسش نشست و مانند اکثر مردم انقلابی داغ شهادت دو فرزند را در سینه دارد.

* حسن خمینی چه پاسخی برای امام آماده کرده است؟

امام جمعه قائم‌شهر اضافه کرد: سلام مرا به حاج‌حسن‌آقا برسانید و بپرسید چه پاسخی برای امام آماده کرده است که در انتخابات خبرگان استان مازندران از عالم مجاهد و جانباز 50 درصد و یار کوچک تبعیدی این کشور آیت‌الله سیفی‌مازندرانی چشم پوشیدند و آنان را کنار گذاشته و لیستی که از بیرون تهیه شد را همراهی کرده و آن را مورد حمایت خود قرار داد؛ افرادی در آن لیست بودند که سابقه یک روز همراهی با امام را قبل از انقلاب در کارنامه خود نداشتند و اگر عده‌ای به نام ایشان عمل کردند و او بی‎اطلاع بود چرا تکذیب نکردند.

معلمی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران که امام راحل بنیانگذار آن بوده، گفتمان و دکترینش اسلام انقلابی و ولایت‌فقیه است و سوی و سمتش رعایت موازین عدل و پایبندی به مقررات قانونی و رعایت حال مردم است و پرداخت حقوق‌های نجومی از بیت‎المال در این نظام جایی ندارد.

* چرا برای دفاع از ماهیت نظام فریاد نمی‌زنید؟

وی با بیان اینکه فیش‌های نجومی یک چالش جدی برای نظام جمهوری اسلامی است و فریاد رهبری را درآورد، گفت: چرا ساکت هستید و چرا برای دفاع از ماهیت نظامی که امام راحل طراح آن است فریاد نمی‌زنید؟ نباشد که افرادی از درون با دشمنان بیرونی هم‌صدا شوند و بازهم توقع رحمت و رأفت نسبت به آنها داشته باشید، زیرا هم‌سویی با بیگانگان و دشمنان خیانت به آرمان مقدس امام و شهدا است.

 

 

خمینی: لطفی که رهبری به ما دارد، به هیچ کسی ندارد

حجت‌الاسلام سید علی خمینی ظهر امروز در مراسم ارتحال مرجع فقید آیت‌الله العظمی صالحی‌مازندرانی در جمع مردم این شهرستان با بیان اینکه بنیان تقوا این است که انسان واجبات را انجام دهد و محرمات را ترک کند، اظهار کرد: دنبال راه‌های عجیب و غریب برای رسیدن به مدارج بالا نباشید، همین که واجبات را انجام و محرمات را ترک کنیم، بالاترین قدم برای رسیدن به مدارج بالای تقواست.

 

وی افزود: وزن و مقدار مسلمانی هر کسی به میزان تقوای اوست و اساساً خدا ما را آفریده است که میزان تقوا و ایمان ما مشخص شود.

نوه امام راحل از آیت‌الله صالحی‌مازندرانی طبق شنیده‌ها به‌عنوان یک استوانه از تقوا و علاقه به اهل بیت(ع) نام برد و تصریح کرد: این عالم ربانی نشانه بارز تقوا و ایمان الهی است.

سید علی خمینی با بیان اینکه مسؤولیت در نظام جمهوری اسلامی امانت الهی است، اضافه کرد: مسؤول باید حافظ اموال و آبروی مردم باشد و حق ندارد برای خود حقوق آنچنانی مقرر کند و آبروی مردم را بریزد چرا که نسبت به آن‌چیزی که در دست اوست، امین است.

وی بیان کرد: برخورد مقام معظم رهبری در مقابله با فیش‌های نجومی بی‌نظیر و برای ما درس‌آموز است و به قول ایشان موضوع حقوق‌های نجومی در واقع هجوم به ارزش‌هاست.

نوه امام راحل با بیان اینکه مسؤولیت در نظام اسلامی ارزش نیست، تصریح کرد: دشمن با دامن زدن بیش از اندازه به این فیش‌ها همه مسؤولان را متهم کرده و به‌دنبال ناامید کردن مردم است اما مقام معظم رهبری با تیزبینی صحه بر پاکدستی بسیاری از مدیران می‌گذارند و وعده برخورد با مفسدان را می‌دهند.

 

سید علی خمینی با بیان اینکه دشمنان همچنان در فکر ناامید کردن مردم هستند، گفت: بیشتر مسؤولان ما در نظام طبق فرمایش رهبری افراد پاکدستی هستند و مردم نباید خیال کنند که همه مسؤولان فیش‌های نجومی دارند.

وی ادامه داد: کاری به راست و چپ و دولت‌ها ندارم چرا که معتقدم در هر دولتی افراد خادم و خائن وجود دارند و باید کم کم شناسایی و غربال شوند و کم و بیش در همه جای دنیا وجود دارد اما در نظام اسلامی یک مورد هم زیاد است و باعث ناراحتی می‌شود.

نوه امام راحل تصریح کرد: دشمنان در کار تبلیغات قوی هستند و از قدیم هم همینطور بودند، از اوایل انقلاب منتظر بودند تا اختلافات بزرگ شود تا از آن سوء استفاده کنند و ما به‌عنوان مسؤول طوری حرف نزنیم که مردم نسبت به نظام بدبین شوند چرا که این نظام و انقلاب حاصل خون شهداست.

سید علی خمینی با بیان اینکه امنیت نظام ما از برکت وجود نیروهای امنیتی است، اظهار کرد: به برخی مجموعه‌ها اجازه داده شده که برای حفظ امنیت جامعه شنود و بررسی اطلاعاتی انجام دهند اما طبق فرمان 8 ماده‌ای امام(ره) آن نهادی که مسؤولیت دارد باید در همان حیطه امنیتی وارد عمل شود و حق ندارد اسرار دیگر مردم را فاش کند.

وی خطاب به رسانه‌ها و خبرنگاران، گفت: هوشیار باشید و خدا را همواره حاضر و ناظر بر اعمال خود بدانید، به‌خاطر بازی‌های سیاسی آبروی افراد را نبریم و طوری نشود که این بازی‌ها باعث شود اسرار آدم‌ها فاش شود.

نوه امام راحل ادامه ادا: باید از خدا ترسید، هر خبرنگار مسلمان قبل از اینکه از جای دیگر قانون روز دنیا را ببیند باید توجه کند که قانون اسلام چه می‌گوید و اجازه نداریم تحت عنوان سایت و روزنامه هرچه به‌گوش‌مان خورد را نشر دهیم.

 

سید علی خمینی با اشاره به اینکه عزت نفس ودیعه‌ای الهی است، یادآور شد: رهبر معظم انقلاب نیز همواره بر حفظ رویه انقلابی و عزت اسلامی تأکید داشته و دارند.

وی افزود: من خود را طلبه عادی می‌دانم که بر حسب خود درس خواندم و پیشرفت ظاهری من در حوزه از برکت وجودی امام(ره) است، 17 ساله بودم که از من خواسته شد در حوزه درس بگویم و من هم گفتم و پیشرفت کردم که اگر من نوه امام(ره) نبودم این‌ همه استقبال و توجه به من وجود نداشت و این یک توفیق الهی است که خدا به ما داد.

نوه امام راحل ادامه داد: وقتی خدا این توفیق را به من داد که نوه امام(ره) شدم و پدر شهیدی به‌واسطه این مقام مرا در آغوش خود می‌گیرد این هم برایم شیرین است و هم برایم مسؤولیت می‌آورد و باید قدم به قدمم را مراعات کرده و از منیت حرف نزنم و پایم را کج نگذارم چراکه اگر خدای ناکرده تخطی کنم آن دنیا امام راحل یقه‌ام را می‌گیرد.

سید علی خمینی با بیان اینکه اعتراف می‌کنم حق امام(ره)، شهدا و رهبری را آنطور که شایسته است اداء نکرده‌ام، تصریح کرد: مجموعه بیت امام(ره) خیلی بهتر از این‌ها می‌توانستیم عمل کنیم و نکردیم اما امام(ره) خود شاهد است که نخواستیم کم‌کاری کنیم و این حق آنچنان عظیم است که نمی‌توانیم از عهده آن برآییم.

وی اضافه کرد: من تا به حال در منبری از برادرم سید حسن خمینی نام نبرده و حرفی نزده‌ام اما خبر دارم کسانی خارج از کشور برنامه‌ریزی کردند و با اغراض سیاسی نیت‌شان این است ایشان را از رهبری جدا کنند اما بدانند که خانواده امام(ره) پشتیبان رهبری است و این لطفی که رهبری به ما دارد، به هیچ کسی ندارد.

 

 

نوه امام راحل با تأکید بر اینکه دشمنان ما نشسته‌اند که بین خانواده امام(ره) و رهبر معظم انقلاب فاصله بیاندازند، اضافه کرد: هر وقت حاج حسن خمینی با رهبری جلسه دارند و چند نفر اطلاع پیدا می‌کنند و خبرها به آن‌سوی مرزها می‎رسد، بلافاصله بنگاه‌های شایعه‌پراکنی و غول تبلیغاتی غرب برنامه‌ریزی می‌کنند تا شاید به خیال پوچ خود بین رهبری و بیت امام(ره) فاصله ایجاد کنند.

سید علی خمینی به انتخابات اشاره کرد و گفت: برخلاف نظر دشمنان نظام، ایرانی محکم‌تر از ایران اسلامی به رهبری سید علی خامنه‌ای نداشتیم.

به گزارش قائم آنلاین سیدعلی خمینی ادامه داد: امام جمعه محترم می‌گویند چرا صحیفه نور را بازنشر نمی‌کنید؟ جهت اطلاع می‌گویم. صیحفه نور که تمام شد. صحیفه امام را داریم منتشر می‌کنیم.

من ایشان رو مقصر نمی‌دانم و به ایشان ارادت دارم. حرف‌های من جسارت به ایشان نباشد. دست ایشان رو می‌بوسم. حرف‌های من مسئله با ایشان نیست. دشمنان نشسته‌اند که بین بیت امام و نظام فاصله بیندازند. هر وقت که حاج حسن با رهبری جلسه دارند از داخل و خارج کشور گراهایی داده می‌شود تا فاصله ایجاد کنند. اگر شما هر 5 سال یک بار رهبری را می‌بینید، ایشان هر دو هفته یک بار ایشان را می‌بیند.

خب حالا یک نفری در انتخابات شرکت کرده و رای نیاورده، خب مردم رای ندادند. آیا ما می‌توانیم به مردم بگوییم چرا به او رای ندادید؟ برخلاف نظر دشمنان ما، نظام ما محکم‌تر از همه سال دارد به جلو می‌رود. در 200 سال گذشته، ایرانی به قدرتمندی ایران امروز به رهبری سیدعلی خامنه‌ای نداشته‌ایم. سعی نکنیم همه را جدا کنیم. همه هستند. مگه ما چقدر هستیم در دنیا؟ شیعه امیرالمومنین مگر چندتاست؟ هی در داخل خودمان می‌گوییم تو چرا اینطور، او چرا اینطور! هر کدام می‌آییم آن یکی را قطع می‌کنیم. همین مساله انتخابات خبرگان که برادر ما را رد صلاحیت کردند، ایشون چه کرد؟ هفته قبلش پیش رهبری بود. دو هفته بعدش پیش رهبری بود. والله اگر با شما این کار را می‌کردند، داد و بیداد می‌کردید. اگر بحث امتحان بود، که آیت‌الله مومن و یزدی گفتند مساله امتحان نبود. رهبری نیامد بگوید شورای نگهبان کار درستی کرد ایشان را رد کرد. ایشان فرمودند «قانون این است. اگر مشکل قانونی هست باید حل شود.» که درست هم هست. سیدحسن چه کرد؟ آیا علیه نظام حرفی زده؟ آیا مصاحبه اخیر ایشان در تلویزیون را ندیدید؟ چه کسی نفع می‌برد که خانواده امام از رهبری جدا شود؟ قطعاً منافقین، آمریکا و صهیونیست‌ها نفع می‌برند. ما همیشه در کنار رهبری بودیم و نوکر ایشان هستیم.

میزبان عزیز ما، این حرف‌ها دردآور است و برای ما قابل تحمل نیست. البته من مدعی نیستم که ما همیشه درست عمل کرده‌ایم و قطعاً کوتاهی داشته‌ایم، اما اینکه ما بیاییم یک مسئله را بزرگ کنیم، درست نیست.

نوه امام راحل در پایان گفت: جدایی بین مقام معظم رهبری و بیت امام (ره) فقط به نفع آمریکا و منافقان است و مطمئن باشید هیچ‌گاه از فرزندان خمینی یک کلام هم در تضعیف خامنه‌ای نخواهید شنید.

 

 


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/1451/معلمی:حسن خمینی چه پاسخی برای امام آماده کرده است؟/سیدعلی:اگر شما ۵ سال یکبار رهبری را می‌بینید، سیدحسن هردو هفته ایشان را می‌بیند/چرا می خواهید ما را از رهبری جدا کنید؟

چاپ خبر