پرونده زنجانی هنوز منجر به صدور حکم نشده است.

کد مطلب: 21547  |  تاريخ: یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵  |  ساعت: ۱۱:۱۸


پرونده زنجانی هنوز منجر به صدور حکم نشده است.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: در حال رسیدگی به پرونده لغو سخنرانی مطهری هستم و به زودی تحقیقاتم در این زمینه تکمیل می‌شود.

عبارت: غلامحسین محسنی اژه‌ای در حاشیه مراسم تحلیف کارآموزان قضایی در جمع خبرنگاران با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در راستای فرمایشات رهبری برای رسیدگی به حادثه‌دیدگان قطار گفت: دولت باید دو کار قابل توجه را به فوریت انجام دهد؛ یکی رسیدگی به مجروحان و کمک به خانواده‌های داغدار تا به هر طریقی که ممکن است، با توجه به داغی که دیدند، دیگر مشکلات جانبی نداشته باشند.

او افزود: دولت باید تمهیداتی بیاندیشد که در آینده ما با چنین حوادثی روبرو نباشیم. البته در دولت و دستگاه قضا و مجلس در جهت شناسایی افراد مقصر موثر تلاش می‌کنیم تا بدون هیچ اغماضی و با فوریت آنچه که رییس قوه قضاییه از دادگستری خواستند، انجام شود.

محسنی اژه‌ای گفت: در همین رابطه هم سه نفر دستگیر شدند و به دنبال آن هستیم اگر افراد دیگری هم مقصر هستند، برخورد لازم با آن‌ها صورت گیرد و این کار باید زود انجام گیرد و شامل مرور زمان نشود.

او درباره لغو حکم اعدام بابک زنجانی گفت: این موضوع رسما از سوی معاون دیوان عالی کشور تکذیب شد. پرونده این شخص هنوز منجر به صدور حکم نشده است.

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به رسیدگی به لغو سخنرانی مطهری در مشهد گفت: در حال رسیدگی هستم و به زودی تحقیقاتم در این زمینه تکمیل می‌شود. دستگاه قضایی از نیروی انتظامی و اطلاعات استانداری گزارش گرفتند که هم به صورت مکتوب و شفاهی گزارشات ارائه شده است.

او در مورد شکایت از محمود صادقی گفت: اگر بعضی از افراد صحبت‌های مجرمانه‌ای داشته باشند، فرقی نمی‌کند چه کسی باشند، اگر جنبه عمومی داشته باشد، دادستان دنبال می‌کند و قانون فرقی نگذاشته که اگر فرد سمتی داشته باشد، نحوه احضار ممکن است متفاوت باشد.

اژه‌ای یادآور شد: اما نحوه رسیدگی به جرم تفاوت نمی‌کند که چه کسی است. اگر جنبه عمومی داشته باشد، دادستان ورود می‌کند. در این خصوص هم چند نفر شکایت خصوصی داشتند و دادستان هم دو مورد اعلام شکایت داشت که در مقام بررسی است./ایلنا


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/21547/پرونده زنجانی هنوز منجر به صدور حکم نشده است.

چاپ خبر