دیدار ترامپ و روحانی در سازمان ملل

کد مطلب: 41608  |  تاريخ: چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸  |  ساعت: ۱۱:۵۲


دیدار ترامپ و روحانی در سازمان ملل

پومپئو اعلام کرده که دیدار ترامپ با روحانی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل امکان پذیر است.

عبارت : وزیر امور خارجه آمریکا مایک پمپئو اعلام کرده است که احتمال ملاقات رئیس جمهور ایران با رئیس جمهور آریکا در حاشیه مجمع سازمان ملل متحد وجود دارد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ملاقات ترامپ با روحانی را در حاشیه مجمع عمومی ممکن می داند گفت: قطعاً.

در رابطه با برکناری مشاور امنیت ملی رئیس جمهور جان بولتون، روزنامه نگاران همچنین از استفان منوچین وزیر دارایی پرسیدند که آیا سیاست آمریکا در مورد ایران تغییر خواهد کرد یا خیر؟ منوچین فقط خاطرنشان کرد که کارزار فشار حداکثر فشار بر ایران در حال انجام است.


ایالات متحده مرتباً تحریم هایی را علیه ایران وضع کرده است و اصرار دارد که این امر با هدف تغییر مقامات این کشور ، بلکه منحصراً به "تغییر رفتار آنها" انجام نمی شود. ترامپ بارها و بارها آمادگی خود را برای دیدار با رهبری ایران اعلام کرده است ، اما اولین قدم در واشنگتن از تهران انتظار می رود.پیشتر ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا گفته بود كه وی جلسه  با حسن روحانی رئیس جمهور ایران در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در ماه سپتامبر را رد نمی كند.

ایالات متحده مرتباً تحریم هایی را علیه ایران وضع کرده است و اصرار دارد که این امر با هدف تغییر دولت این کشور نبوده و فقط می خواهند رفتار ایران را تغییر دهند.

ترامپ بارها و بارها آمادگی خود را برای دیدار با رهبری ایران اعلام کرده است، اما واشنگتن منتظر اولین گام از تهران است.

در هفتادو چهارمین جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد بیش از 100 رهبران کشورهای مختلف جهان و حدود 80 نخست وزیر و وزیران امور خارجه حضور خواهند یافت. سخنرانی میهمانان به عنوان بخشی از جلسه عمومی از 24 تا 30 سپتامبر برگزار می شود و طبق برنامه وزیر امور خارجه روسیه سرگئی لاوروف نمایندگی خواهد کرد.

سخنرانی ترامپ در روز اول مناظره در تاریخ 24 سپتامبر خواهد بود و سخنرانی روحانی در برنامه مقدماتی بلافاصله پس از سخنرانی ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در روز 25 سپتامبر انجام خواهد شد. / اسپوتنیک


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/41608/دیدار ترامپ و روحانی در سازمان ملل

چاپ خبر