از شیوه مدیریت شفاف استاندار در جلسه تا انتقاد از بخش خصوصی سودجو / جدال حقیقت میان مهاجر و شهیدی فر

کد مطلب: 46186  |  تاريخ: یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸  |  ساعت: ۱۲:۴۳


گزارش عبارت از حواشی جلسه کارگروه توسعه صادرات مازندران‌؛

از شیوه مدیریت شفاف استاندار در جلسه تا انتقاد از بخش خصوصی سودجو / جدال حقیقت میان مهاجر و شهیدی فر

جلسه کارگروه توسعه صادرات مازندران با ریاست استاندار مازندران و حضور مسئولان مربوطه برگزار شد. حسین زادگان بدون آنکه خود را پشت عنوانش پنهان کند، به‌راحتی از همگان سوال می‌پرسید و اجازه سخنرانی و پیچاندن مطالب را نداد و آنقدر سوالاتش را تکرار کرد تا حقایق روشن شد.

عبارت - گروه اقتصاد: صبح امروز جلسه کارگروه توسعه صادرات مازندران با ریاست استاندار مازندران و حضور مسئولان مربوطه برگزار شد. جلسه‌ای بسیار مهم که برخی از اصلی‌ترین حواشی آن را در ادامه از نظر می‌گذرانید:

 نکته مهم و اصلی این جلسه شیوه اداره آن توسط استاندار بود. حسین زادگان بدون آنکه خود را پشت عنوانش پنهان کند، به‌راحتی از همگان سوال می‌پرسید و اجازه سخنرانی و پیچاندن مطالب را نداد و آنقدر سوالاتش را تکرار کرد تا حقایق روشن شد.

در این جلسه مدیرکل جهاد کشاورزی مازندران به استاندار اعلام کرد که در سراسر استان قرنطینه ایجاد شده و کمتر از نیم ساعت کار صادر کننده انجام می‌شود، اما مهاجر رئیس اتاق بازرگانی مازندران اعتراض کرد و گفت این ادعا حقیقت ندارد، استاندار نیز اعلام کرد حتما هیأتی ویژه برای بررسی صحت این ادعا تشکیل می‌دهد.

مهاجر همچنین با یکی دیگر از اعضای جلسه نیز وارد جدال لفظی شد و از خودش و عملکردش به عنوان مدافع بخش خصوصی دفاع کرد و گفت چون با عده‌ای خاص ننشسته، به او فشار می‌آورند.

یکی از مهمترین نتایح این جلسه که در سال‌های گذشته مدام بر آن سرپوش گذاشته می شد، این بود که مازندران تعداد کافی صادر کننده قدرتمند ندارد.

از طرف دیگر تا حد زیادی مشخص شد که صادرکنندگان زیادی هستند که تنها به سود خالص فکر می‌کنند و عملا چند صباحی است به جای صادرات وارد فضای واسطه گری شده‌اند.

از حواشی دیگر جلسه باید به دفاع اداره‌کل حمل و نقل راهداری استان از عملکرد خودش اشاره کرد و گفت صادرکنندگان تمایلی به عقد قرارداد با ما ندارند و معلوم نیست پشت این قصه چیست. 

حسین زادگان سعی کرد میانه میدان را بگیرد و اجازه نداد فشارها در جلسه بر نماینده بخش خصوصی افزایش پیدا کند اما همزمان اعلام نمود این جلسه مشخص کرد دولت و نظام عموم وظایفش را به درستی انجام داده و کار را تسهیل کرده اما نبود پیشینه قدرتمند صادراتی باید تقویت شود و بخش خصوصی نیز باید قدمهای بلندتری با عزم راسخ تر بر دارد. 

مدیرکل گمرگ نیز در این نشست اعلام کرد که ورود فناوری و الکترونیکی شدن خدمات گمرکی شرایط را برای صادر کننده بسیار راحت کرده است. 

استاندار مازندران رسما اعلام کرد یکبار برای همیشه باید نقش هر کسی در این جریان مشخص‌ شود و پاسخگو باشد. از طرفی دیگر نبود راهبرد و همدلی کار را دشوار می‌کند. 

حسین زادگان پیشنهاد داد که اطلاع‌رسانی در این زمینه افزایش کمی و کیفی جدی داشته باشد، زیرا دولت ریسک سیاسی و مالی صادرات را کاهش داده است. 

همچنین در این نشست مشخص شد ۵٠ درصد صادرات مازندران تنها متعلق به شرکت لبنیاتی کاله است.


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/46186/از شیوه مدیریت شفاف استاندار در جلسه تا انتقاد از بخش خصوصی سودجو / جدال حقیقت میان مهاجر و شهیدی فر

چاپ خبر