گندش را درآوردیدآقایان!

کد مطلب: 487  |  تاريخ: سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵  |  ساعت: ۱۰:۲۵


اتفاقی کثیف در گردشگرپذیرترین شهرهای مازندران

گندش را درآوردیدآقایان!

این بدان معناست که بوی گند دو شهر بسیار پررفت و آمد و گردشگرپذیر مازندران را فراخواهد گرفت و بر در آمد پایدار این دو شهر تاثیری جدی خواهد گذاشت.

عبارت ـ شاهین نصر: «مرزهشدار» از ترکیبات آشنای مازندرانی‌هاست. یک روز از خواب برمی‌خیزیند و می بینند نرج بیکاری جوانانشان به مرزهشدار رسیده و روز دیگر خبردار می شوند بیکاری فارغ التحصیلان به مرز هشدار رسیده یا آمار طلاق در حال طناب زدن روی مرز هشدار است.

حالا به تازه‌گی یک مرز هشدار جدید هم به ماجرا اضافه شده و آن « وضعیت تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان‌های نوشهر و چالوس» است.

رئیس آب و فاضلاب نوشهر و چالوس در جلسه کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان که در محل فرمانداری برگزار شد با اعلام خطر جدی درباره وضعیت فاضلاب این دوشهر گفت: اعتبار لازم برای جمع‌آوری فاضلاب را نداریم و وضعیت تصفیه خانه فاضلاب شهرستان‌های نوشهر و چالوس به مرز هشدار رسید.

این بدان معناست که بوی گند دو شهر بسیار پررفت و آمد و گردشگرپذیر مازندران را فراخواهد گرفت و بر در آمد پایدار این دو شهر تاثیری جدی خواهد گذاشت.

رئیس آب و فاضلاب نوشهر و چالوس نبودن اعتبار لازم را دلیل اصلی این بحران اعلام کرده است، حال آنکه به نظر می رسید حداقل برای مواردی ضروری از این دست پول کنار گذاشته باشند، هرچند به عقیده ما سوءمدیریت اصلی ترین دلیل این پیشامد است.

مگر می شود فاضلاب به عنوان یکی از اصلی ترین عوامل آلوگی و بیماری تا به مرز هشدار نرسیده توجه کسی را جلب نکند؟!

از شرکت آبفای مازندران با مدیریت «ذاکری» و فرمانداری نوشهر با ریاست «شادمان» انتشار به مراتب بیشتری می رفت که متاسفانه وضعیت تازه منجر به تغییر نگاه نسبت به کیفیت مدیریت در این دو حوزه می شود.

همچنین برای مردم این دوشهر سوال است که جلسات فراوان «احمدی لاشکی» نماینده مجددا منتخب نوشهر و چالوس با مدیرعامل شرکت آبفای شهری مازندران چه نتایجی درپی داشته که اوضاع به این وخامت رسیده است. آیا این جلسات همچون گذشته تشریفاتی برای صرف چای و میوه است یا از دل آن عملی قابل لمس بیرون می آید؟چرا آقای لاشکی که دست به تریبونشان هم خوب است تا به حال این موضوع حیاتی را رسانه‌ای نکرده، به وزیر نیرو متذکر نشده یا استاندار را مورد مواخذه قرار نداده است؟

متاسفانه به نظر می رسد این مسئله در حد اعلام نیاز باقی مانده و حالا فاضلاب دم در شهروندان است.

امیدواریم تا وضعیت از هشدار به انفجار نرسیده مسئولان اندکی تکان بخورند و از این به بعد اجازه ندهند مواردی از این دست که منجر به آبروریزی مازندرانی‌هاست رخ دهد. از استانداری مازندران نیز انتظار می‌رود با شناسایی مورادی از این دست در سطح استان در حوزه آب که سلامت مردم را تهدید می کنند، اجازه وخیم‌تر شدن اوضاع را ندهند و کار را به جایی نرسانند که کثافت به بهانه بی‌پولی وارد زندگی مردم شود.

 

«عبارت» در روزهای آینده این مسئله را دنبال خواهد کرد...


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/487/گندش را درآوردیدآقایان!

چاپ خبر