آزمون مدارس نمونه دولتی مازندران حضوری برگزار می‌شود

کد مطلب: 52503  |  تاريخ: چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹  |  ساعت: ۰۹:۳۸


آزمون مدارس نمونه دولتی مازندران حضوری برگزار می‌شود

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران با اعلام حضوری بودن آزمون انتخابی مدارس نمونه‌دولتی استان ، تاکید کرد : این آزمون با رعایت سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری‌اجتماعی برگزار می‌شود.

عبارت: اسفندیار نظری افزود : برای ورود به پایه دهم مدارس نمونه دولتی استان در سال تحصیلی جدید ۱۰ هزار و ۷۶۰ دانش‌آموز استان با یکدیگر رقابت می‌کنند که درنهایت ۲ هزار و ۸۵۲ نفر پذیرفته خواهندشد. 

او اظهار داشت : با توجه به اینکه امسال نیز برای دانش‌آموزان وروردی پایه ششم به هفتم مدارس نمونه دولتی آزمون برگزار نمی شود ، در نتیجه این دانش آموزان بر اساس نمرات کلاسی ، فعالیت‌های ورزشی و در مجموع سوابق تحصیلی پذیرفته می‌شوند.

وی ظرفیت امسال پذیرفته شدگان پایه ششم به هفتم مدارس نمونه دولتی مازندران را حدود یکهزار و ۲۰۰ نفر اعلام کرد و گفت : آزمون مدارس نمونه دولتی فقط برای دانش آموزان ورودی پایه نهم به دهم برگزار خواهد شد. 

معاون آموزش و پرورش مازندران به استانی بودن سئوالات آزمون مدارس نمونه دولتی اشاره کرد و گفت : فقط زمان برگزاری آزمون سراسر است و ساعت ۹ صبح ۲۰ تیر ماه جاری برگزار می شود. 

وی آزمون ورود مدارس نمونه دولتی را هم تستی و چهار گزینه ای اعلام کرد و اظهار داشت : سعی ما بر این است که از ۳۳ شهرستان-منطقه آموزشی استان در ۲۵ شهرستان-منطقه حوزه امتحانی برای شرکت دانش آموزان متقاضی مدارس نمونه دولتی در نظر گرفته شود. 

بر اساس آمارهای رسمی هم اکنون استان مازندران در مقطع متوسطه دوم دارای ۳۸ مدرسه نمونه دولتی و در مقطع متوسطه اول و ۱۸ مدرسه نمونه دولتی است که نیمی از آن دخترانه و نیمی دیگر پسرانه است. 

همچنین در سال تحصیلی ۹۹ - ۹۸ دستکم ۵۳۶ هزار دانش آموز در استان مشغول به تحصیل بودند ./ایرنا


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/52503/آزمون مدارس نمونه دولتی مازندران حضوری برگزار می‌شود

چاپ خبر