گام های آهسته برای احیای منابع آبی در مازندران / تخریب ۵ حلقه از ۲۶۰۰ حلقه چاه غیرمجاز در استان

کد مطلب: 58316  |  تاريخ: یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۲:۱۹


گام های آهسته برای احیای منابع آبی در مازندران / تخریب ۵ حلقه از ۲۶۰۰ حلقه چاه غیرمجاز در استان

۵ دستگاه حفاری غیر مجاز چاه طی چند ماه اخیر در مازندران برای مقابله با سوء برداشت‌ها معدوم شدند.

عبارت: عمادی مدیر حفاظت منابع آب زیر زمینی شرکت آب منطقه‌ای مازندران با اشاره به وجود ۹۰ هزار چاه مجاز در استان، گفت: ۲۶۰۰ حلقه چاه غیرمجاز شناسایی شده که در ماه‌های اخیر ۵ دستگاه حفاری غیر مجاز که در پارکینگ‌ها بودند، معدوم شدند.

او افزود: برای حل معضل چاه غیر مجاز باید رجوع کنیم به حفاران غیرمجاز که با دستگاه حفاری تراکتوری به حفر چاه با سرعت زیاد و تا عمق ۵۰ متر می‌پرداختند.

عمادی با بیان اینکه شناسایی ادوات حفاری غیرمجاز در دستور کار وزارت نیرو و همچنین شرکت آب منطقه‌ای مازندران قرار دارد، گفت: علاوه بر جلوگیری از تردد این وسایل در روستا‌ها اقدام به معدوم‌سازی وسایل غیرمجاز خواهیم کرد.

مدیر حفاظت منابع آب زیر زمینی شرکت آب منطقه‌ای مازندران افزود: این معدوم سازی باید به حدی مطمئن انجام شود که دیگر استفاده از این وسایل در حفر چاه ممکن نباشد.

عمادی با هشدار به افراد خاطی گفت: حفر کنان چاه‌های غیر مجاز از همین اکنون باید در فکر تغییر شغل خود باشند چرا که در صورت حفر چاه غیر مجاز قانون مجازات سختی را برای آنان در نظر گرفته است./باشگاه خبرنگاران


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/58316/گام های آهسته برای احیای منابع آبی در مازندران / تخریب ۵ حلقه از ۲۶۰۰ حلقه چاه غیرمجاز در استان

چاپ خبر