از قتل وحشیانه خانوادگی در بابلسر تا دورهمی مرگبار در ساحل شماره ١٠ محمودآباد / خاطره تلخ زنده سوختن پسر نوجوان و پدرش در تنکابن/جابجایی دردسرساز دو جسد در آرامگاه نوشهر

کد مطلب: 59497  |  تاريخ: سه شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۰  |  ساعت: ۱۲:۳۱


مروری بر مهمترین و عجیب ترین حوادث مازندران در سال ۹۹+ تصاویر

از قتل وحشیانه خانوادگی در بابلسر تا دورهمی مرگبار در ساحل شماره ١٠ محمودآباد / خاطره تلخ زنده سوختن پسر نوجوان و پدرش در تنکابن/جابجایی دردسرساز دو جسد در آرامگاه نوشهر

مطالعه این گزارش به افراد زیر ۱۶ سال توصیه نمی شود. به دلیل دلخراش بودن برخی تصاویر از انتشار آنها در این گزارش ویژه خودداری شده است. به امید اینکه سال ۱۴۰۰ شاهد حوادث به مراتب کمتری باشیم.

عبارت ـ گروه جامعه: سال 1399به پایان رسید. سالی که حاوی اتفاقات و حوادث مهمی درون خود بود. ویروسی که قبلا شناخته نشده بود در تمام قاره ها بیداد کرد و تمام عرصه های زندگی تحت تأثیر آن قرار گرفت. «بحران کرونا»، «فاصله اجتماعی»، «دورکاری»، « واکسیناسیون»، از جمله مفاهیمی شدند که بیش از هر ترکیب لغوی دیگری در سال 1399 بکار رفتند.

در سواحل جنوبی بزرگترین دریاچه جهان نیز اوضاع به همین ترتیب بود و کرونا حسابی زندگی را از حالت معمولی خارج کرد. هرچند که خوشبختانه کم شدن تردد در محورهای شمال کشور از تعداد تصادفات ناهنجار کاسته است، اما مانند هرسال حوادث دلخراش و گاها عجیبی در مازندران رخ داد که به بهانه نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، تصمیم‌ گرفتیم برخی از آنها را مرور کنیم.

 

اولین روز سال و سقوط سنگ عظیم‌الجثه در سوادکوه

در همان ساعات اولیه سال 99 بود که سقوط سنگ عظیم‌الجثه در روستای پیت‌سرا سوادکوه باعث تخریب چندین واحد مسکونی شد.

صبح اولین روز بهاری براثر سقوط یک سنگ بزرگ به حجم ۳۰ مترمکعب در روستای پیت سرای بخش مرکزی سبب شد ۱۰ واحد مسکونی، دو واحد دامداری و چهار دستگاه خودرو دچار تخریب کامل و آسیب شد. بلافاصله تصاویری از این اتفاق در شبکه‌های مجازی وایرال شد و مردمی که به تازگی با کرونا مواجه شده‌بودند به شوخی اوضاع سال 99 را از بهار آن پیش‌بینی می‌کردند!

در نخستین روز سال در روستای پیت‌سرا علاوه بر آب و برق، با تخریب پل داخل محل دسترسی به روستا نیز قطع‌ شد. اما این حادثه خوشبختانه تلفات جانی نداشت و تنها چند روز بعد اوضاع به حالت عادی بازگشت.

سرقت عجیب از خانه و مغازه احمدرضا عابدزاده!

عابدزاده که چند سال قبل اعلام کرده بود دستکش های دروازه بانی اش در جام جهانی 1998 مورد سرقت قرار گرفته، در روز 27 فروردین 99 هنوز حال و هوای نوروز از بین نرفته بود که بار دیگر اسیر دزدی از خانه اش شد.

 او در این خصوص گفته بود: «ملک من 4 قفل دارد، 4 تا! اما با دستگاه فلزبری نرده و قفل را بریده‌اند و کلی وسیله و جعبه‌هایی که لباس‌ها، گرمکن، کفش‌ها، عکس‌ها و... زمان بازیگری‌ام داخل‌شان بوده و همه خاطرات زندگیم محسوب می‌شود را به سرقت برده‌اند. یک روز بعد هم لوسترهای مغازه‌ام را دزدیده‌اند.می‌دانید که لوستر‌ها در ارتفاع بالایی نصب می‌شود و سارقین از خدا بی‌خبر با نردبان یا نمی‌دانم چه چیز، لوستر‌ها را باز کردند؛ آن هم از مغازه‌ای که بر بلوار متل قو و در نقطه‌ای پررفت‌وآمد است.»

سرقت به فاصله یک روز از خانه و مغازه عقاب فوتبال ایران اتفاق عجیبی به نظر می رسد. البته عابدزاده اعتقاد دارد که این دزدها سابقه دار هستند و عدم برخورد با آنها سبب شده تا به کارشان ادامه دهند و به سرقت دست بزنند. این جملات شماره یک محبوب فوتبال ایران را بخوانید: «دست دزد باید قطع شود. پس چرا دزدی که ۱۰ پرونده سرقت دارد، صحیح و سالم می‌گردد؟ آقایان مسئول که می‌دانند این فرد باز هم دزدی می‌کند چرا دست این‌ها را قطع نمی‌کنند؟ در بین این قشر کثیف خیلی اتفاقات دیگر از جمله تجاوز، دزدیدن بچه و... رخ داده و می‌دهد، چرا جای برخورد محکم، به آن‌ها آزادی هم می‌دهند که بیایند زندگی مردم را غارت کنند؟ در آمریکا دزد وارد خانه شما شود، می‌توانید با اسلحه او را بزنید، اما اینجا اگر دزد را بزنید بازداشت می‌شوید! من شفاف می‌گویم اگر دزدی را در ملکم بگیرم، دستش را از مچ قطع می‌کنم و اگر بعداً گفتند عابدزاده بد بود، دلیلش را بدانید! دزد می‌رود دزدی اگر هم دستگیر شود، مشکلی ندارد، چون جای خواب، لباس، غذا و هر چیزی که لازم دارد، مجانی می‌گیرد، اما کسی که اهل خلاف نیست، برای تأمین همین وسایل باید صبح تا شب دوندگی کند.» الان خانه و ویلای خیلی از مردم در شمال خالی است. دزد کم نداشتیم که با آزادی چند هزار نفر بیشتر هم شدند. خب چگونه می‌توان جلوی آن‌ها را گرفت؟»

سرقت از خانه و مغازه عابدزاده در شرایطی که تقریبا افرادی که در نزدیکی این اماکن سکونت داشته باشند می دانند آنها متعلق به این دروازه بان افسانه ای است، عجیب به نظر می رسد. البته ساعتی پیش خبر رسید که با پیگیری های پلیس استان مازندران اما 4 نفری که در این سرقت نقش داشتند، دستگیر شدند و با توجه به اطلاعات رسیده فقط باز داشت یکی از آنها باقی مانده است. همچنین گفته می شود دو نفر از این سارقان به قید وثیقه آزاد شده اند و دو نفر دیگر به توجه به سوابق کیفری به زندان رفتند.

 

قتل وحشیانه اعضای خانواده توسط مرد 52 ساله در بابلسر

در این حادثه که ساعت حدود ۷ و ۴۵ دقیقه صبح 27 اردیبهشت به وقوع پیوست، فردی ۵۲ ساله به منزل مادر همسر خود در یکی از روستا‌های بخش بهنمیر رفت و با اسلحه خود به سمت وی و همچنین همسر خود که در محل حضور داشت شلیک کرد.

فرماندهی انتظامی بابلسر گفت: متهم پس از این اقدام، بلافاصله با مراجعه به منزل خود در یکی دیگر از روستا‌های بخش به سمت ۲ دختر ۱۷ و ۱۴ ساله خودش تیراندازی وآنان را مجروح و از محل متواری شد.

سرهنگ اسدی در ادامه بیان کرد: متهم پس از این جنایت هولناک که منجر به مرگ همسر ۴۷ ساله اش و مادر ۷۰ ساله همسرش شده بود از محل متواری شد.

او خاطرنشان کرد: با وقوع این جنایت ماموران انتظامی شهرستان با همکاری عوامل پلیس آگاهی در اقدامی پلیسی وعملیاتی قاتل را در کمتر ۳۰ دقیقه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی بابلسر از تشکیل پرونده قضائی برای متهم به قتل خبر داد و افزود: با حضور بازپرس ویژه قتل و کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی بابلسر موضوع در دست بررسی است.

نقشه عجیب خواستگار گلوگاهی برای بله گرفتن از عروس او را راهی زندان کرد!

در 7 خرداد 99 سرهنگ اسماعیل حسن زاده جانشین انتظامی شهرستان گلوگاه از دستگیری فردی که برای گرفتن جواب بله از خانواده دختر مورد علاقه اش با لباس پلیس در این شهرستان تردد می‌کرد خبر داد و گفت: در پی کسب خبری مبنی بر تردد فردی با لباس پلیس در شهرستان گلوگاه، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

او افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی متهم را در حالی که ملبس به لباس فرم انتظامی با علائم و درجه بود دستگیر کردند.

سرهنگ حسن زاده گفت: این پلیس قلابی در اظهارات خود، انگیزه این اقدام را دریافت جواب مثبت در خواستگاری از دختر مورد علاقه خود عنوان کرد.

جانشین انتظامی شهرستان گلوگاه افزود: متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد و موضوع در دست بررسی است.

 

آتش به جان میانکاله افتاد / پای ماری‌جوانا در میان بود؟

آتش سوزی در میانکاله اوایل وقت یکشنبه 26 مرداد در بخش شرقی و در منطقه موسوم به "میان قلعه " شروع شد.

 بر اثر این آتش سوزی حدود ۳۴۰ هکتار از اراضی جنگلی و مرتع  تبدیل به خاکستر شد که ۶۰ درصد آن درختان انار خودرو و ۴۰ درصد بقیه هم درختچه های سازیل ، تمشک و دیگر پوشش های گیاهی بود.

طی 2سال اخیر نیز 400هکتار از اراضی جنگلی از گونه‌های‌ سازیل و انار بر اثر آتش تعمدی و ناشی از خطای انسانی در میانکاله سوخته است که پرونده این آتش‌سوزی‌ها نیز در دستگاه قضایی باز است.

در آن زمان روزنامه همشهری در گزارشی مدعی شد که میانکاله بیشتر به دلایل اجتماعی و کمتر به علل طبیعی مستعد آتش‌سوزی است. "افرادی هستند که در میانکاله منافع غیرمشروعی را دنبال می‌کنند و ریشه بسیاری از آتش‌سوزی‌های سریالی هستند. دیده‌بان میانکاله درباره علت آتش‌سوزی‌های سریالی میانکاله نیز می‌گوید: متأسفانه سوداگران مواد‌مخدر به‌دلیل آنکه میانکاله یک منطقه حفاظت‌شده و عرصه طبیعی ملی است، به‌صورت پنهانی و غیرقانونی در این منطقه درختچه‌های ماریجوانا می‌کارند و جالب آنکه هیچ‌کس هم دستگیر نمی‌شود. این نخستین‌بار است که به‌صورت رسمی موضوع کشت ماریجوانا در میانکاله به نقل از دیده‌بان میانکاله منتشر می‌شود. براساس آنچه حر منصوری  گفته است، شیوه کشت مواد‌مخدر در میانکاله بدین صورت است که فرد بخشی را به کاشت گیاه مخدر ماریجوانا در این منطقه اختصاص می‌دهد و نهال‌های کوچک‌تر این گیاه مخدر را نیز زیر بطری آب پنهان می‌کند تا کشتزارهای ماریجوانا را از دیده‌ها پنهان کند."

"نکته جالبی که دیده‌بان میانکاله درخصوص آتش‌سوزی‌های سریالی میانکاله مطرح کرد، آن است که وقتی فرد کشت‌کننده مخدر ماریجوانا در بخش‌هایی از میانکاله با بوته‌های از بین رفته توسط نیروی انتظامی و یگان حفاظت محیط‌زیست مواجه می‌شود، انتقام خود را از میانکاله با آتش‌افروزی در این منطقه می‌گیرد. منصوری تأکید کرد: طی سال‌های اخیر تضاد منافع بهره‌برداران ماریجوانا با محیط‌زیست موجب آتش‌گرفتن میانکاله شده است. کاشت درختچه‌ها در سال‌های اخیر نیز به‌دلیل وسعت یافتن سطح خشک میانکاله به‌علت کاهش تراز آب دریای خزر افزایش چشمگیری داشته است."

تالاب بین المللی و پناهگاه حیات وحش میانکاله در شرق مازندران در مجموع ۶۸ هزار هکتار مساحت دارد. حدود ۲۰ هزار هکتار از این سطح را اراضی جنگلی شامل درختان انار خودرو و درختچه های سازیل و تمشک تشکیل می دهد. این پوشش های گیاهی به همراه تالاب بین المللی میانکاله زیستگاه دستکم ۱۳۰ گونه پرونده مهاجر با جمعیت ۱.۵ میلیون بالی است.

یک دورهمی مرگبار در ساحل شماره ١٠ محمودآباد / ردپای نهنگ آبی در دریای خزر؟

15 شهریورماه بود که اولین قرار و گردش جمعی تعدادی پسرجوان به فاجعه‌ای غم‌انگیز تبدیل شد. آب‌های ساحل محمودآباد چهار تن را در خود بلعید و تنها یک نفر از آنان توانست جان سالم به در ببرد.

حادثه‌ای که حاشیه‌های زیادی در پی داشت و این چهار جوان را به انجام مراحل بازی خطرناک نهنگ آبی متهم کرد. شایعه‌ای که خیلی زود از سوی تنها بازمانده و معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران تکذیب شد. قربانی‌های این ماجرای تلخ در محیط بازی موبایلی با هم آشنا شده بودند، اما قصدشان از این سفر فقط تفریح و دورهمی بود؛ نه انجام بازی.

سرهنگ سید جعفر ساداتی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران، درباره جزئیات این ماجرا می‌گوید: «حوالی ساعت ۱۵ روز یکشنبه شانزدهم شهریور سال جاری در پی کسب خبری از مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع غرق‌شدگی در خیابان معلم - ساحل ۱۴ در شهرستان محمودآباد، موضوع در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت. مأموران با حضور در محل حادثه دریافتند که ۴ جوان اهل و ساکن شهرستان‌های اصفهان، ایذه خوزستان و اردبیل حین شنا در منطقه ممنوعه شنا غرق شدند که با حضور به موقع ناجیان غریق، دو نفر از آنان از آب بیرون کشیده شده و دو نفر دیگر به علت خفگی در دریا غرق شدند. با انتقال دو مصدوم این حادثه به مرکز درمانی یکی از آنان نیز به علت شدت مصدومیت در بیمارستان جان باخت.»

سرهنگ ساداتی با اشاره به انتشار خبری مبنی بر قصد خودکشی این افراد به سبک بازی نهنگ آبی در دریا آن را تکذیب کرد و افزود: «برابر بررسی‌های به عمل آمده و تحقیقات از یکی از نجات‌یافتگان این حادثه، این چهار جوان که در یک بازی اینترنتی به نام قهرمانان موبایلی به صورت مجازی با یکدیگر آشنا شده بودند، برای تفریح به شهرستان محمودآباد سفر کردند که حین شنا دچار سانحه شدند.»

قتل عام 3 هزار ماهی در رودخانه زردی

8 مهر ماه بود که خبر تلف شدن تعدادی قابل توجه از انواع ماهیان در رودخانه زردی در حاشیه روستای پنبه چوله ساری در آستانه فصل صید و صیادی حاشیه ساز شد.

کعبه‌ای یکی از اهالی روستا  با اظهار اینکه در رودخانه معروف به زردی در روستای پنبه چوله تعداد قابل توجهی از انواع ماهیان تلف شده است، افزود: به نظر می‌رسد سمپاشی باغات حاشیه رودخانه و انتقال سموم به آب رودخانه دلیل مرگ ماهیان باشد.

وی افزود: همچنین ریختن سم باغات سبب از بین رفتن شمار قابل توجهی از انواع ماهیان از نوا سفید، کچور، چکاب و فیتواک شده است.

در عین حال میرزاعباس صادقی رئیس اداره شیلات ساری با بیان اینکه طبق پایش و بررسی کارشناسان حدود سه هزار قطعه از انواع ماهیان از جمله کپور در رودخانه زردی تلف شده است، افزود: بیشتر گونه‌های تلف شده از نوع کپور با وزن ۱.۵ کیلوگرم بوده است.

وی گفت: احتمال تلف شدن ماهیان توسط صیادان غیرمجاز وجود دارد، همچنین با توجه به اینکه باغات در حاشیه رودخانه وجود دارد، احتمال ورود سم به رودخانه و تلف شدن ماهی از دیگر گزینه‌ها است.

 

زنده زنده سوختن پسر نوجوان و پدرش در تنکابن

در میانه‌های مهرماه 99 سیده زهرا موسوی صبحانه بچه هایش را که داد،در اولین روز کاری اش برای خرما چینی به زمین کشاورزی همسایه شان رفت.

علی شکارچی،همسر 42 ساله سیده زهرا موسوی با دو فرزندش در خانه بود و می خواست کم کم برای رفتن به محل کارش آماده شود. تعمیرگاه او در مجاورت خانه شان بود.علی باید قبل از هر چیز خودرو پرایدش را آماده می کرد تا اگر مجبور شد برای کارهای ریخته گری به تنکابن برود مشکلی نداشته باشد. تنکابن تا روستای آنها حدود پنج کیلومتر فاصله داشت.

علی برای صرفه جویی در هزینه بنزین،گاهی از کپسول گاز بوتان به جای گاز سی ان جی استفاده می کرد.آن روز هم می خواست از کپسول گاز بوتان استفاده کند اما کپسول گاز خالی بود.برای همین به فکر افتاد که آن را از گاز شهری پر کند. امیرعلی 11 ساله کنار دست پسرش ایستاده بود و می خواست کمکش کند.یکدفعه شعله آبگرمکن باعث انفجار کپسول شد.

امیرعلی به کپسول نزدیک تر بود و یکدفعه شعله های سرخ سوزان پسرک را دربرگرفتند. پدر سراسیمه به سمت او دوید تا آتش را خاموش کند اما شعله های آتش سر تا پای او را هم فرا گرفته بودند. صدای مهیب انفجار همسایه ها و اهالی روستا را خبر کرده بود.آنها هم سریع به آتش نشانی زنگ زدند.

دختر 10 ساله خانواده،پشت شیشه پمجره خانه شان،داخل اتاق ایستاده بود و سوختن برادر و پدرش را تماشا می کرد.از ترس مثل بید بر خود می لرزید و اشک می ریخت. سریع تلفن را برداشت و شماره مادرش را گرفت:«مامان زود بیا.داداش داره در آتیش میسوزه.»

مادر در مورد روز حادثه می گوید:«آن روز وقتی شنیدم که کپسول گاز در خانه ام آتش گرفته و پسرم دارد می سوزد،سریع خودم را به خانه رساندم.وقتی رسیدم آتش نشانی آتش را خاموش کرده بود و اورژانس برای امدادرسانی به همسر و پسرم،آمبولانس فرستاده بود.شدت سوختگی پسرم خیلی زیاد بود و بعد از حادثه جان خود را از دست داد.دو روز بعد هم همسرم به همین خاطر از دنیا رفت.»

جابجایی جسد دو نفر در آرامگاه نوشهر دردسر ساز شد!

در اولین روز از آبان‌ماه سال 99، اشتباه مسئولان یک آرامستان وابسته به شهرداری در نوشهر هنگام تحویل جسد یک مرد جوان به علت بیماری کرونا به خانواده‌اش و جا به جا شدن آن با جسد یک پیرمرد تهرانی که در ویلایش فوت شد دردسرهایی را برای دو خانواده متوفی به‌وجود آورد.

علی امانی شهردار نوشهر درباره این واقعه اظهار داشت: چند روز قبل پیرمردی تهرانی در ویلای شخصی اش در نوشهر دارفانی را وداع گفت که جنازه این شهروند تهرانی برای تعیین چگونگی علت فوت به سردخانه پزشکی قانونی مستقر در همین آرامستان انتقال پیدا کرد.

وی ادامه داد: همچنین مردی حدود ۵٠ ساله اهل نوشهر به دلیل بیماری زمینه‌ای سرطان و همچنین ابتلاء به کرونا در یکی از بیمارستان‌های مرکز استان جان خود را از دست می‌دهد و جنازه وی نیز برای طی شدن امورات قانونی و انجام غسل و کفن مخصوص کرونایی از ساری به مزار بهشت رضا نوشهر منتقل می‌شود و به دلیل همزمانی تقریبی ورود این دو جسد به سردخانه این مزار، پرسنل و کارگران این آرامستان چون روز پرکاری داشته و جدای از این مسئله سه جسد دیگر را نیز که به خاطر بیماری و حادثه فوت شده بودند را تحویل گرفته بودند و به علت خستگی زیاد کارشان دچار اشتباه سهوی شده و ظاهراً برچسب اسامی متوفیات را جابجا روی کاورهای مخصوص اجساد نصب می‌کنند.

امانی افزود: در این راستا خانواده متوفی نوشهری که عزیزشان به خاطر سرطان و مبتلا شدن به کووید ۱۹ فوت شده بود و از بیمارستانی در ساری پیکرش را به سردخانه مزار نوشهر انتقال داده بودند با اشتباه پرسنل سردخانه، جسد پیرمرد تهرانی که قبل تر در ویلایش فوت شده بود را به جای جنازه مرد نوشهری برایش غسل و کفن مخصوص بیماران کرونایی را انجام و آن را تحویل دادند.

وی یادآور شد: این خانواده عزادار جسد عزیزشان را برای انجام مراسم تشییع و آئین خاکسپاری به یکی از روستاهای حومه شرقی بخش مرکزی نوشهر انتقال دادند و چون جسد با پلاستیک و کفن مخصوص فوت شدگان کرونایی پوشیده شده بود واین خانواده عزیز و سوگوار به علت رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، کفن متوفی را باز نکردند تا چهره اش را رؤیت کنند و به همین خاطر آنان نیز جنازه اشتباهی را دفن و خاکسپاری کردند.

شهردار نوشهر تصریح کرد: ساعاتی بعد از ماجرای دفن جسد اول نگذشته بود که پرسنل سردخانه مزار بهشت رضا «ع» حین انتقال جسد دیگر برای سالن تشریح کالبد شکافی متوجه شدند جسد پیرمرد تهرانی جابجا دفن شده است که بلافاصله با توجه به حساسیت ماجرا و اعلام این موضوع مهم به نیروی انتظامی و کسب دستورات لازم از مقام محترم قضائی و با همکاری و تعامل خانواده متوفی، جسد پیرمرد تهرانی که اشتباهی دفن شده بود نبش قبر و مجدداً به سردخانه پزشکی قانونی مستقر در مزار بهشت رضا منتقل شد و این بار جسد بیمار فوت شده نوشهری به مزار روستای زادگاهش جهت دفن انتقال داده شد.

 

قتل شکارچی توسط محیط بان در جنگل های سوادکوه

روزهای ابتدایی آذرماه بود که اخباری در فضای مجازی مبنی بر کشته شدن یک شکارچی غیرمجاز در درگیری با محیط‌بانان منطقه حفاظت شده سوادکوه از توابع استان مازندران منتشر شد. سرهنگ جمشید محبت‌خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست ضمن تأیید این خبر، جزئیاتی از نحوه درگیری این شکارچی غیرمجاز با محیط‌بانان را تشریح کرد و گفت: طبق اظهارات محیط‌بان اکبر ایمانی، او به همراه یکی دیگر از همکارانش در روز پنجشنبه گذشته، مشغول گشت‌زنی در منطقه بودند که با دو شکارچی غیرمجاز روبه‌رو می‌شوند.

وی افزود: طبق اظهارات اولیه این محیط‌بان، او و دیگر همکارش از به همراه داشتن لاشه‌ شکار "کل وحشی" متوجه شکار این حیوان از سوی شکارچیان می‌شوند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست ادامه داد: شکارچیان با دیدن دو محیط‌بان اقدام به فرار می‌کنند که با فرمان ایست محیط‌بان اکبر ایمانی مواجه می‌شوند، اما یکی از این شکارچی‌ها به سمت محیط‌بانان شلیک می‌کند.

محبت‌خانی اضافه کرد: محیط‌بان اکبر ایمانی در اظهاراتش عنوان کرده که برای دفاع از جانِ خودش و محیط‌بان دیگر، پس از مسلح کردن اسلحه، قصد شلیک چند تیرِ هوایی را داشته و قصد شلیک به سمت شکارچیان را نداشته است، اما به دلیل اینکه منطقه دارای شیب و لغزنده بوده، وی تعادلش را از دست می‌دهد و گلوله پس از اصابت به یکی از شکارچیان، موجب مرگ وی می‌شود.

وی تأکید کرد: طبق اظهارات محیط‌بان ایمانی، پس از اصابت گلوله به یکی از شکارچیان، شکارچی دیگر نیز از صحنه فرار می‌کند که پرونده از سوی نیروی انتظامی در حال بررسی است.

شکستن دست و پای ۲ پلیس با حمله عجیب مرد سابقه دار در کیاکلا!

سرهنگ رحیم باقری رئیس سابق راهنمایی و رانندگی مازندران در آن زمان گفت که این حادثه 10 آذر 99 رخ داد و متخلف دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شد و در آنجا هم قاضی با بررسی مستندات و تحقیق ، اقدام راننده متخلف عمدی تشخیص ارزیابی و وی بازداشت شد.

وی توضیح داد : خودروی متخلف یک دستگاه پراید مسافرکش شخصی بود که پس از ارائه مدارک و ورود به شهر کیاکلا ، در مسیر بازگشت دو ماموری را که در حال انجام وظیفه بودند با خودرو مورد حمله قرار داده است.

سرهنگ باقری گفت : ماموران اصلا متوجه حمله ناگهانی این راننده متخلف نشدند ، در نتیجه خودرو به آنها برخورد کرد و بشدت زخمی شدند و علاوه بر این دست و پاهایشان هم دچار شکستگی شد.

رئیس سابق راهور مازندران با ذکر این نکته که این راننده متخلف سابقه حمله با خودور به ماموران پلیس در شهر ساری را نیز دارد ، بیان داشت : این راننده توسط ماموران آگاهی بازداشت شد و با تشکیل پرونده ، به صورت ضرب الاجلی در دادگاه مورد محاکمه قرار گرفت.

 

مرگ رئیس شورای شهر یکی از شهرهای مازندران / قتل یا خودکشی؟

جسد حبیب همتی رییس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد از توابع شهرستان تنکابن شامگاه شنبه 30 آذر 99 در حالی که جای ضرب گلوله شکاری بر بدن داشت ، پیدا شد.

همتی که حدود ۵۲ سال سن داشت ، سابقه حضور در پنج دوره شورای شهر خرم آباد را در کارنامه داشت.

با این که بعضی از رسانه های به نقل از فرماندار تنکابن علت مرگ رییس شورای شهر خرم آباد را خودکشی اعلام کرده اند ، سیدامیر حسینی جو در گفت و گو با خبرنگار ایرنا هرگونه مصاحبه با رسانه ها را تکذیب کرد.

وی گفت که تشخیص نحوه مرگ رییس شورای شهر خرم آباد بر عهده مراجع قضایی و تا آن زمان هم هرگونه اظهار نظری پیشداوری محسوب می شود.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران فوت عضو شورای شهر خرم‌آباد را با سلاح شکاری تایید کرد اما گفت که هنوز معلوم نیست که وی خودکشی کرده و یا به قتل رسیده است.

 

شادی گلی که به مرگ ختم شد / پیشکسوت فوتبال نور چند دقیقه بعد از ورود به زمین جان باخت!

در 21 دی‌ماه 99 سبحان نوری شیرازی پیشکسوت فوتبال شهرستان نور در حین بازی دوستانه با تیم پایتخت ساحلی نور بعد از مصدوم شدن یکی از بازیکنان هم تیمی وارد زمین شد و پس از دقایقی کوتاه با یک ضربه پنالتی دروازه تیم حریف را باز کرد، اما متاسفانه بعد از به ثمر رسیدن گل دچار سکته قلبی شد و دار فانی را وداع گفت.

کوهنورد معروف ساروی خودش را در آتش انداخت تا فرزندش زنده بماند

در روز 26 دی‌ماه آتش‌سوزی در طبقه دوم یک ساختمان در ساری یک مادر و کودک را سوزاند. بعد از انفجار شوم آن ظهر غم‌انگیز، امیرعلی زنده ماند، اما مادرش جان داد، چون خودش را سپر پسرش کرد و بدون هیچ معطلی خودش را روی پسر انداخت. سمیه بعد از چند روز جدال با مرگ، در نهایت با زندگی وداع کرد. پسرش اما هنوز زنده است و بدون محبت مادری نفس می‌کشد. این زن کوهنورد موفق به خاطر فداکاری برای کودکش جان خود را از دست داد.

این حادثه ساعت 11 و 59 دقیقه روز 26دی ماه رخ داد. امیرعلی دو ساله و مادرش در خانه‌شان در ساری تنها بودند که بخاری منفجر شد. در عرض چند ثانیه دود و آتش خانه را فرا گرفت. سمیه پسرش را دید که به آتش نزدیک است. داشت می‌سوخت، برای همین بلافاصله سراغ او رفت. خودش را روی پسرش انداخت تا از سوختن او جلوگیری‌کند. همزمان فریاد زد. همسایه‌ها سر رسیدند.

یکی از همسایه‌ها برای نجات آنان اقدام کرد. موضوع به نیروهای آتش‌نشانی نیز اطلاع داده شد. بلافاصله آتش‌نشانان به محل حادثه اعزام شدند . سمیه اکبری شهابی مادر 39ساله سوختی بالای 80درصد داشت. بنابراین با اورژانس هوایی به بیمارستانی در مشهد منتقل شد. باز هم تلاش پزشکان ادامه یافت تا اینکه در نهایت این مادر فداکار روی تخت بیمارستان روز یکشنبه پنجم بهمن ماه جان خود را از دست داد.

سمیه اکبری یکی از کوهنوردان موفق ساری بود. زنی توانمند و پرافتخار که به صعودهای زیادی دست یافته بود.

 

آتش، ۲۱ هکتار از جنگل‌های ساری را بلعید

در 30 دی ماه بود که محمد حجازیان در ارتباط با آتش‌سوزی‌های جنگل‌های شهرستان ساری در آن روزها اظهار کرد: از هفته قبل تا شب گذشته تعداد ۱۱ فقره آتش سوزی در جنگل‌های ساری اتفاق افتاد که همه آنها به طور کامل مهار شده است.وی با بیان اینکه در این ۹ فقره آتش‌سوزی حدود ۲۵ هکتار از جنگل‌های مرکز مازندران دچار حریق شد، گفت: بیشتر آتش‌سوزی‌ها ساری در جنگل‌های دودانگه اتفاق افتاده است و البته در جنگل‌های چاچکام چهادانگه نیز آتش‌سوزی وسیع بوده است.

رئیس منابع طبیعی شهرستان ساری با اشاره به اینکه آتش‌سوزی‌ها از نوع سطحی، تنه‌ای و تاجی بوده است، به تشریح جزئیات این آتش‌سوزی‌ها پرداخت و گفت:  حدود ۱۰ هکتار از جنگل‌های روستای جیجاد (موسوم به کولم)، ۵ هکتار در روستای چاچکام، حدود ۵ هکتار از جنگل‌های روستای اجارستاق، ۲ هکتار از جنگل‌های روستای کلقوچال، ۳ هزار مترمربع از  جنگل‌های روستاهای پراء، امره و احمدآباد، حدود ۳/۵ هکتار از جنگل‌های روستای پارت‌کلا (اشتارقلعه، شن چال و دارکاله) و یک هزار مترمربع از روستای بولا (ارس‌کن) در ۴ روز اخیر دچار آتش‌سوزی شده است.

حجازیان علت این آتش‌سوزی‌ها را عوامل انسانی و بی احتیاطی در آتش زدن زمین‌های زراعی و همچنین روشن کردن آتش توسط شکارچیان و گردشگران اعلام کرد.

 

مرگ مشکوک رویا دختر 3 ساله / بازداشت مادر و ناپدری در فریدونکنار

در 4 بهمن ماه، دختر بچه ۳ ساله ای در فریدونکنار بر اثر شدت سوختگی جان خود را از دست داد و به خاطر مشکوک بودن این مرگ مادر و ناپدری رویا کودک 3 ساله دستگیر شدند.

در آن روز در پی تماس شهروندان با پلیس ۱۱۰ مبنی بر شست و شوی یک کودک ۳ ساله با آثار سوختگی در دریا، مامورین انتظامی در محل حضور پیدا کردند.

بدن نیمه‌جان رویا، به بیمارستان فریدون‌کنار منتقل شد و تلاش‌های کادر درمانی برای نجات وی بی‌ثمر بود و این کودک جان خود را از دست داد.

برخور دادستان عمومی و انقلاب فریدون‌کنار برای تحقیقات قضایی در منزل مادر و ناپدری کودک حاضر شد.

مادر این کودک ادعا می کند ۲۰ روز قبل با ناپدری رویای ۳ ساله ازدواج کرد و قبل و بعد از زمان حادثه در خواب بود.

او می گوید: ناپدری رویا سابقه کتک زدن کودک را دارد و زمانی که از خواب بیدار شد دخترش را در منزل ندیده است.

ناپدری کودک که اعتراف کرده است به شیشه اعتیاد دارد نیز ادعا می کند دختر به تنهایی به حمام رفت و در تماس با آب جوش دچار سوختگی شدید شد.

مادر این دختربچه اهل نیشابور و ناپدری وی که سابقه‌دار است اهل فریدون‌کنار هستند.

ناپدری و مادر این کودک بازداشت شدند و تحقیقات قضایی در خصوص چگونگی مرگ رویای ۳ ساله ادامه دارد.

تیراندازی و درگیری میان قاچاقچیان و ماموران منابع طبیعی در رویان

در 21 بهمن، مشایخ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نوشهر رویان گفت: با تلاش ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی، نیروی انتظامی رویان یک دستگاه پژوکه قاچاقچیان بصورت ماهرانه اقدام به جاسازی چوب آلات قاچاق جنگلی کرده بود، شناسایی و در یک عملیات ضربتی در منطقه کاسگرمحله رویان توقیف شد.

او افزود: همکاران حفاظتی و نظارتی منابع طبیعی در ابتدا مواجه با دو دستگاه پژو مشکوک در مسیر جاده جنگلی منطقه گلندرود رویان شده که پس از هماهنگی‌های بعمل آمده با فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان نسبت به تعقیب خودرو‌های مشکوک تا منطقه کاسگرمحله رویان کرده و پس از ورود نیرو‌های یگان حفاظت شهرستان و نیروی انتظامی رویان دستور توقف خودرو‌ها داده شد.

مشایخ گفت: پس از طی مسافتی افراد خاطی به سمت خودرو‌های منابع طبیعی و انتظامی با پرتاب سنگ و شیشه‌های خرد شده مانع از حرکت خودرو‌ها شوند، ودر نهایت به سمت خودرو‌های ماموران تیراندازی کردند.

او افزود: متخلفین در یکی از تقاطع‌های خیابان شهررویان پژو حامل چوب آلات قاچاق جنگلی را رها و متواری می‌شوند، لذا متهمان در کوتاهترین زمان ممکن شناسایی وپرونده تخلفی از سوی نیروی انتظامی و منابع طبیعی شهرستان روانه دستگاه قضایی شهرستان گردید.

 

۶ کشته و مصدوم در انفجار مهیب یک کارخانه در بابل

دکتر لعلی رئیس اورژانس ۱۱۵ بابل گفت: دیگ بخار یک شرکت خوراک دام و طیور و آبزیان در محدوده روستای چمازکلا جاده قائم‌شهر ساعت ۱۱:۳۲ پنج شنبه 30 بهمن ماه دچار انفجار و آتش‌سوزی شد.

او با بیان اینکه ۶ دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند، افزود:شدت انفجار و قدرت تخریب آن موجب محبوس شدن کارگران در زیر آوار شده بود که بلافاصله امدادگران آتش‌نشان با استفاده از تجهیزات آواربرداری عملیات جستجو جهت یافتن محبوسین را آغاز کردند.

دکتر لعلی ادامه داد: در این حادثه دلخراش متاسفانه ۳ نفر به علت شدت جراحات وارده در دم جان باختند و سه فرد ۴۳، ۴۸ و ۵۴ ساله مصدوم با تلاش سه ساعت امدادگران از زیر آوارها بیرون کشیده و به بیمارستان شهید بهشتی منتقل شدند.

خرس مازندرانی با گلوله شکارچیان نمرد با آمپول دامپزشکان مرد!

در 4 اسفندماه، خرس 4 ساله در مازندران از دست شکارچیان نجات یافت اما در پردیسان بر اثر تزریق داروی بیهوشی مرد. به گفته مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست این خرس «اشی» نام داشت.

شهاب الدین منتظمی با اعلام این خبر افزود: این خرس نر با علامت فلجی حدود ۸۰ روز پیش، از مازندران به دلیل اصابت گلوله به کیلینیک حیات وحش پردیسان منتقل شده بود.

وی افزود: اقدامات تشخیصی اولیه و درمانی با همکاری تیم دامپزشکی بیمارستان دکتر فتاحیان و کیلینیک حیات وحش پارک پردیسان انجام و خرس تحت درمان، تیمار و پایش ۲۴ ساعته قرار گرفت.

منتظمی ادامه داد: با توجه به شدت صدمات وارده ناشی از شلیک گلوله در نهایت تیم درمانی و مراقب خرس در دوم اسفند تصمیم به یوتانایز (مرگ آرام با تزریق دُز بالای داروی بیهوشی) به حیوان گرفتند.

منتظمی گفت: صدمات ناشی از شلیک به حیوانات وحش منجر به صدمات جدی و در بسیاری از موارد غیرقابل درمان می‌شود و کیلینک حیات وحش پارک پردیسان سالانه میزبان بسیاری از حیوانات صدمه دیده از این دست است که در برخی موارد قابل درمان هم نیست.

 


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/59497/از قتل وحشیانه خانوادگی در بابلسر تا دورهمی مرگبار در ساحل شماره ١٠ محمودآباد / خاطره تلخ زنده سوختن پسر نوجوان و پدرش در تنکابن/جابجایی دردسرساز دو جسد در آرامگاه نوشهر

چاپ خبر