حالا شدی استاندار متفاوت، آقای حسینی پور/ چرا رهبری به استاندار مازندران سلام ویژه رساند

کد مطلب: 68542  |  تاريخ: دوشنبه ۱ فروردین ۱۴۰۱  |  ساعت: ۱۹:۳۵


گزارش رفتار قابل تقدیر استاندار مازندران در اولین روز سال جدید؛

حالا شدی استاندار متفاوت، آقای حسینی پور/ چرا رهبری به استاندار مازندران سلام ویژه رساند

این اقدام حسینی‌پور در واقع نمونه‌ای روشن از «جهاد تبیین» است که به جای هدر کردن پول برای چاپ بنر و پوستر، یا هزینه‌های گزاف برای تهیه ویدیوهای بی‌ربط و کم‌اثر، با کمترین هزینه مالی و هزینه کردن از وقت و توان مسئولین ، بهترین نتیجه را به دست می‌دهد.

گروه سیاسی ـ مارال نژاد آذر: از قدیم گفته‌اند؛ سالی که نکوست از بهارش پیداست. اگرچه این تمثیل در ایران عموما برای ناکامی‌ها و آغازهای اشتباه استفاده می‌شود، اما اقدام نوروزی «حسینی‌پور» استاندار مازندران موجب شده که اینبار ، تاویلی مثبت از این شعر شیخ بهایی به دست آید.
استاندار مازندران برخلاف اسلاف خود که در اتاقی گرم و نرم پیام نوروزی می‌دادند یا نهایتا سری به گلزار شهدای ساری می‌زدند، بعد از تحویل سال نو در گلزار شهدای آمل و بازدید از مشکلات ایجاد شده برای جاده هراز، نخستین روز سال جدید را به همراه برخی از معاونین و البته 20تن از مدیران کل استانی، در یکی از محروم‌ترین مناطق مازندران سپری کرد.
حتی اگر بدبینانه به این سفر نگاه کنیم و آن را تنها نمایشی نوروزی بخوانیم، بازهم از اجر حسینی‌پور و همکارانش کم نخواهد شد، زیرا همین توجهات صوری است که نهایتا به نتایج عملی می‌انجامد. اینکه مردم شرق مازندران که به نوعی فراموش‌شده‌گان این استان ثروتمند هستند و عموما زیر پای گردشگری غرب مازندران له می‌شوند، چشمشان به روی مقام عالی دولت در استان روشن شود، موجب امیدواری خواهد شد و همین دست رفتارهاست که می‌تواند فاصله‌ی مردم و مدیران را کم کند.


به گزارش عبارت؛ استاندار مازندران برای بررسی و تصمیم‌گیری در خصوص رفع مشکلات روستاهای هزارجریب نکا در نخستین روز سال؛ به شرق مازندران  سفر کرد تا از منطقه رانشی محور استخرپشت به سوچلما بازدید کند و البته مدیران بومی را نیز به تحرک وادارد، تا حداقل برای اینکه خودی به استاندار نشان دهند، اندکی در حل مشکلات مردم تعجیل کنند.
این رفتار پسندیده استاندار مازندران، توجه عالی‌ترین مقام جمهوری اسلامی، یعنی آیت الله خامنه‌ای رهبری انقلاب را نیز جلب کرده است. 
حجت الاسلام سید حسن اکبری، نماینده رهبری در سپاه استان قم در جمع مردم روستای کچپ‌محله به این مسئله اشاره کرده و می‌گوید: طی تماسی که امروز با سردار حجازی، مشاور رهبر معظم انقلاب داشتم، حضور استاندار مازندران و مدیران کل استان در اولین روز عید سال نو در روستاهای بخش محروم هزار جریب را به ایشان اطلاع دادم.وی نیز پس از انتقال این موضوع به مقام معظم رهبری، اعلام کرد معظم له، سلام ویژه ای برای استاندار و مدیران استان داشتند و فرمودند: این اقدام که مدیران ارشد استان در روز اول عید به جای ماندن در کنار خانواده در مناطق محروم حضور پیدا می‌کنند و به رفع مشکلات مردم می‌پردازند، بسیار ارزشمند است.

این اقدام حسینی‌پور در واقع نمونه‌ای روشن از «جهاد تبیین» است که به جای هدر کردن پول برای چاپ بنر و پوستر، یا هزینه‌های گزاف برای تهیه ویدیوهای بی‌ربط و کم‌اثر، با کمترین هزینه مالی و هزینه کردن از وقت و توان مسئولین ، بهترین نتیجه را به دست می‌دهد.
مردم وقتی متوجه دستاوردهای حاکمیت می‌شوند که مسئولان را درکنار خود و دغدغه‌مند ببینند، نه اینکه مدام از هزار بلندگو حرف‌های تکراری که نمود عینی ندارد، زده شود. رفتار نوروزی حسینی‌پور باید الگویی برای تمام مدیران استانی باشد که در شرایط دشوار اقتصادی که توان مالی دولت کاهش یافته، با چنین رفتارهایی از رنج مردم بکاهند و حداقل یارانه‌ی لبخند و توجه را به جان مردم واریز کنند.

به گزارش عبارت؛ نکته مهم دیگر این است که استاندار مازندران تنها به بازدیدی سرپایی کفایت نکرده و برای اینکه نتیجه این دیدار،  ثبت شود و قابل پیگیری باشد، جلسه شورای اداری استان را نیز در یکی از روستاهای منطقه هزارجریب برگزار می‌کند.
این جلسه به ریاست محمود حسینی پور، استاندار مازندران و با حضور شریعتی، نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی، علیخانی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، بابایی، سرپرست فرمانداری شهرستان نکا و مدیران حاضر؛ در مسجد جامع روستای ولامده منطقه هزار جریب شهرستان نکا برای بررسی مشکلات و مسائل این منطقه برگزار شد.

به نظر می‌رسد شیوه و گفتمان حسینی‌پور در سال جدید تغییری شگرف کرده است و او متوجه شده که نمی‌توان از آسمان با مردم سخن گفت و بهترین راه باورپذیری  وعده‌ها، حضور در کنار کسانی است که این وعده‌ها را می‌شنوند.
عبارت امیدوار است این رویه حسینی پور به روندی ثابت در میان دستگاه های اجرایی استان بدل شود و ضمن بازدیدهای مداوم از مناطقی که دارای مشکلات و زخم‌هایی کهنه هستند، راه‌حل‌هایی نیز ارایه شود تا چشم‌انداز امیدبخشی پیش روی مردم قرار گیرد.
باید به آقای حسینی پور آفرین گفت و مجددا تاکید کرد که خوشبختانه، سالی که نکوست از بهارش پیداست.

 

استفاده از این محتوا با ذکر منبع عبارت بلامانع است.

 


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/68542/حالا شدی استاندار متفاوت، آقای حسینی پور/ چرا رهبری به استاندار مازندران سلام ویژه رساند

چاپ خبر