آتش در کمین مناطق جنگلی و مراتع مازندران

کد مطلب: 69416  |  تاريخ: دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱  |  ساعت: ۱۸:۲۷


آتش در کمین مناطق جنگلی و مراتع مازندران

مدیریت بحران مازندران درباره تنش دمایی ، احتمال آتش سوزی در مناطق جنگلی و مراتع و ریزش سنگ در محور‌های کوهستانی استان هشدار داد.

اداره کل مدیریت بحران مازندران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد : براساس پیش بینی هواشناسی با تقویت جریان‌های گرم جنوبی امروز شاهد افزایش محسوس دما گاهی با وزش باد گرم جنوبی و در پی آن از امشب تا صبح فردا وزش باد شدید، رگبار، رعد و برق پراکنده و کاهش دما در سطح استان خواهیم بود.


افزایش پتانسیل آتش سوزی در مناطق جنگلی و مراتع و تنش دمایی، آسیب به سازه‌های کم مقاوم و احتمال ریزش سنگ در جاده‌های کوهستانی استان از تبعات این سامانه‌ها خواهد بود.


در این اطلاعیه آمده است هم استانی‌ها و مسافران از روشن کردن آتش در کنار مزارع و جنگل‌ها و مراتع جدا خودداری کنند و قبل از ترک محل از خاموش شدن کامل آتش اطمینان حاصل نمایند.


همچنین با توجه به احتمال وقوع آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع مناطق بالادست استان هم استانی ها، بویژه دهیاران و روستاییان ساکن در حاشیه جنگل در صورت مشاهده هر گونه دود و موارد مشکوک به آتش سوزی بلافاصله موارد را به نزدیکترین مراکز امدادی و خدماتی اطلاع دهند.


بدلیل پیش بینی وزش باد شدید، شهرداران نسبت به بازدید و مقاوم سازی و ایمن سازی سازه‌ها و تابلو‌های تبلیغاتی در سطح شهر اقدام کنند.


صاحبان واحد‌های گلخانه، مرغداری و دامداری‌ها نسبت به تهویه و هوادهی سالن‌ها اقدام لازم را بعمل آورند.


دامداران، دام‌های خود را بدور از مناطق مرتفع و باز، دهانه مسیل‌ها و در مناطق امن نگهداری کنند.


فعالان دریا نیز از انجام فعالیت‌های دریایی در زمان مواج بودن دریا خودداری کنند.

منبع / صدا و سیما


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/69416/آتش در کمین مناطق جنگلی و مراتع مازندران

چاپ خبر