دستگیری هکر اینستاگرامی با کلاهبردار میلیاردی از شهروندان مازندرانی

کد مطلب: 69744  |  تاريخ: پنج شنبه ۲ تیر ۱۴۰۱  |  ساعت: ۱۲:۰۸


دستگیری هکر اینستاگرامی با کلاهبردار میلیاردی از شهروندان مازندرانی

رئیس پلیس فتای مازندران از دستگیری هکر اینستاگرامی که با دسترسی به حساب کاربری شهروندان اقدام به کلاهبرداری ۹ میلیارد ریالی کرد، خبر داد.

سرهنگ سامع خورشاد گفت: در پی مراجعه چند تن از شهروندان مازندرانی با مرجوعه قضائی مبنی بر اینکه شخصی ناشناس با دسترسی غیرمجاز به حساب کاربری آنان در اینستاگرام اقدام به کلاهبرداری از آشنایان و دنبال کننده‌ها می‌کند از این رو موضوع در دستورکار ماموران پلیس فتا مازندران قرار گرفت.

او می‌گوید: با ارائه مستندات شکات مشخص شد، متهم با سوء استفاده از ضعف امنیتی موجود در اکانت شهروندان، دسترسی به اکانت پیدا کرده و با ارسال پیام‌های جعلی از سایر کاربران کلاهبرداری می‌کردند.

به گفته رئیس پلیس فتای مازندران متهم پس از دریافت وجه، اقدام به خرید سکه و طلا می‌کرد که با اقدامات فنی پلیس، متهم شناسایی و با اخذ نیابت قضائی در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش در پایتخت دستگیر شد.

انکار موضوع پرونده توسط متهم
او انگیزه این متهم سایبری را کسب منفعت مالی بیان کرد و گفت: در تحقیقات تخصصی، متهم در ابتدا موضوع پرونده را کاملا انکار کرد، ولی با مواجه با ادله دیجیتال جمع آوری شده چاره‌ای جز اعتراف نداشته و به ۹ میلیارد ریال کلاهبرداری اینترنتی از شهروندان مازندرانی اعتراف کرد.

رئیس پلیس فتا مازندران با توصیه به کاربران گفت: کاربران فضای مجازی در صورت استفاده از پیام‌های رسان‌ها، تنظیمات امنیتی را انجام دهند و به هیچ عنوان از برنامه‌های ناشناخته استفاده نکنند و برنامه‌های مورد نیاز خود را از منابع معتبر دانلود و از نصب برنامه‌هایی که تحت عناوین افزایش فالور که دسترسی غیرمجاز و غیر متعارف به اطلاعات کاربر می‌گیرد، خودداری کنند.

سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش‌های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویداد‌های سایبری را از این سایت دریافت کنند و شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.

منبع / رکنا


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/69744/دستگیری هکر اینستاگرامی با کلاهبردار میلیاردی از شهروندان مازندرانی

چاپ خبر